Pierwszy śnieg jeszcze w październiku – zaskakujące prognozy

Patrząc na to co w ostatnich dniach dzieje się za oknem z wielkim niedowierzaniem przyjmuje się takie zapowiedzi synoptyków jak te przedstawione przez portal twojapogoda.pl jednak warto się im przyjrzeć, z nadzieją, że podobnie jak wiele długoterminowych prognoz po prostu się nie sprawdzą i złota polska jesień pozostanie z nami na dłużej.

Pod koniec miesiąca w nocy i rano temperatura spadnie poniżej zera, a w dzień wzrośnie jedynie do 1-3 stopni. Do tego zapowiadane są opady deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu na wschodzie, możliwe są też w południowej i centralnej Polsce.

-Są to temperatury niższe od tych, które są dla tego okresu normą wieloletnią. Można przewidywać, że to wystarczy, aby śnieg zaczął prószyć, początkowo jeszcze nie potrafiąc się utrzymać i utworzyć zwartej pokrywy na dłużej niż kilka godzin – informuje Twoja Pogoda.

 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content