Pijany 16-latek uciekał autem przed policją!

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali 16-letniego chłopaka, prowadzącego po alkoholu samochód. Pijany nastolatek próbował uciec przed mundurowymi toyotą. W aucie siedziała również jego 30-letnia znajoma. Obydwoje mieli około 2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem 15 września. Naczelnik Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego komendy Policji na Pradze Północ, kom. Karol Olbryś zauważył przy skrzyżowaniu Al. Solidarności i ul. Targowej jadącą niezgodnie z przepisami toyotę. Mundurowy dał znać kierowcy auta by się zatrzymał. Ten jednak zignorował polecenie i przyśpieszył. Policjant ruszył w pościg.

Przy ulicy Okrzei uciekinier gwałtownie skręcił i wjechał na torowisko tramwajowe. Wtedy ścigający go policjanci zablokowali mu możliwość dalszej ucieczki. Nastoletni kierowca i jego pasażerka zostali zatrzymani. Gdy mundurowi sprawdzili ich dane w systemie, okazało się, że 16-latek był poszukiwany przez policjantów z Płońska, ponieważ jego rodzice zgłosili jego zaginięcie.

Obydwoje zatrzymani zostali w kajdankach doprowadzeni do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Tam poddano ich badaniu alkomatem, który wykazał, że 16-latek miał dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Niewiele mniej „wydmuchała” jego 30-letnia znajoma.

16-latek trzeźwiał w Policyjnej Izbie Dziecka. Następnego dnia policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii przesłuchali go i przedstawili mu cztery zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień, ucieczkę przed policyjną kontrolą i jazdę „pod prąd”.

Sąd rodzinny, do którego trafiły materiały tej sprawy, będzie decydował o karze dla nastolatka. Jego znajoma również poniesie odpowiedzialność prawną.

/JPN/

Lokalny Serwis Informacyjny w Warszawie

Źródło: KRP VIerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content