Piknik „Europa zmienia metropolię warszawską”

W najbliższy weekend, 8 i 9 września, przy Multimedialnym Parku Fontann na warszawiaków czeka moc atrakcji na rodzinnym pikniku „Europa zmienia metropolię warszawską”. Zabawie będą towarzyszyły ciekawostki na temat Unii Europejskiej. Nie zabraknie licznych konkursów, konsultacji, a także pokazów dla dzieci i dorosłych.

Na terenie Skweru 1. Dywizji Pancernej WP stanie blisko 40 namiotów, w których od godziny 10.00 prowadzone będą warsztaty, konkursy i zabawy związane z funduszami europejskimi. Z myślą o najmłodszych gościach imprezy organizatorzy przygotowali specjalną strefę animacji. W programie znajdziemy m.in. budowanie własnej makiety staromiejskiej kamienicy, warsztaty z alfabetu Morse’a, a także zabawę w Małych Einsteinów, czyli eksperymenty z fizyki i chemii. Fani aktywności na świeżym powietrzu spróbują swoich sił w konkurencjach sportowych i nauce tańca. Uczestnicy mogą również skorzystać z bezpłatnych usług informacyjnych oraz konsultacji świadczonych przez pracowników Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa. Wydarzenie jest doskonałą okazją do zobaczenia, jak na przestrzeni kilku lat rozwinęła się metropolia warszawska, dzięki dotacjom płynącym z Unii. Zabawa będzie trwała dwa dni, w sobotę i niedzielę, do godziny 18.00.

W tegorocznej edycji pikniku udział weźmie kilkudziesięciu partnerów, m.in. Muzeum Warszawy, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Teatr Dramatyczny, Teatr Powszechny, Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, Mazowiecki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Lasy Miejskie – Warszawa, a także Centrum Nauki Kopernik. Atrakcje przygotuje również kilka gmin aglomeracji warszawskiej oraz kilkanaście instytucji, oferujących zniżki dla posiadaczy Karty warszawiaka.

Tuż obok centrum wydarzenia, w Parku Fontann odbędzie się Eko-piknik, na którym warszawiacy mogą wziąć udział w warsztatach recyklingowych i żywieniowych. W tej strefie będą prowadzone również pokazy renowacji mebli oraz spotkania z blogerami specjalizującymi się w upcyklingu. /um/