Piknik „Zadbaj o las”

Spacery z leśnikiem, wspinaczka po drzewach i warsztaty stolarskie to kilka atrakcji pikniku „Zadbaj o las”. Już w sobotę, 7 września rodzinne wydarzenie odbędzie się w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej 1a. Nie zabraknie ciekawostek o dzikich zwierzętach, gier i zabaw.

Co robi leśnik w lesie? Czym jest przebudowa lasu oraz dlaczego zakładane są rezerwaty przyrody? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poznają uczestnicy pikniku Zadbaj o las. Już od godziny 11.00 specjaliści od warszawskich terenów zieleni będą opowiadać, w jaki sposób można pomóc lasom oraz jak zachować w nich naturalny rytm przyrody.

Śmiałkowie mają okazję wspiąć się na drzewo w asyście arborystów i zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy zielonej korony. Z kolei na majsterkowiczów czekać będzie stoisko stolarskie do własnoręcznego wykonywania drewnianych projektów. Podczas zabaw i gier najmłodsi dowiedzą się, dlaczego dzikie zwierzęta czasem potrzebują pomocy ludzi i kiedy drzewa tworzą już las. Eksperci wytłumaczą też, dlaczego niektóre gatunki inwazyjne, takie jak korniki, są zagrożeniem dla eko-systemu. Zapowiada się pięć godzin zabawy z ciekawostkami o zwierzętach i roślinach.

Wstęp wolny. Na spacery z leśnikiem obowiązują zapisy.

Więcej informacji dostępne są na stronie lasymiejskie.waw.pl oraz na fanpage’u Lasów Miejskich-Warszawa.