„Pisklęta i porwania” – wykład online dla miłośników ptaków

„Pisklęta i porwania” – wykład online dla wszystkich miłośników ptaków 

Wiosna w pełni! A o tej porze roku przychodzą na świat dzikie zwierzęta, w tym liczne ptaki. I jak co roku, będziemy mogli natknąć się na pisklęta, które wydają się być porzucone przez rodziców. Ale uwaga! Nie wszystkie z nich potrzebują naszej pomocy. O tym, jak i czy pomagać takim ptakom opowie na wykładzie online dr n. wet. Agnieszka Czujkowska.

Nie każdy nielot jest sierotą!

W naszym kraju rozpoczął się sezon lęgowy! Oznacza to tylko możliwość obserwowania ptasich zalotów, budowy gniazd i wychowywania piskląt, co niewątpliwie jest godne uwagi, a wręcz fascynujące. Sezon lęgowy to również pisklęta, zwane podlotami, które możemy widywać na trawnikach naszego miasta. Te młode ptaki wydawać nam się mogą porzuconymi przez rodziców. Jednak zazwyczaj wcale tak nie jest.

Podloty i pisklęta stanowią ok 75% wszystkich przyjmowanych w okresie lęgowym ptasich pacjentów do Ptasiego Azylu w stołecznym ogrodzie zoologicznym. Duża część z nich zostaje odebrana rodzicom zupełnie bez powodu, dlatego Ptasi Azyl warszawskiego ZOO oraz warszawskie ZOO przygotowały specjalny wykład online pt. „Pisklęta i porwania”, podczas którego będziemy mogli dowiedzieć się:

  • kiedy i jak reagować na widok znalezionych piskląt i podlotów,
  • oraz jak ocenić, czy ptaki te potrzebują naszej pomocy.

Wykład odbędzie się na platformie ZOOM w środę, 4 maja 2022 roku o godz. 17:00. Poprowadzi go dr n. wet. Agnieszka Czujkowska, kierowniczka Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Chronionych Ptasi Azyl w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie.

Uwaga! Liczba uczestników ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy. Można to zrobić, wchodząc na https://us02web.zoom.us/j/83123079170… Identyfikator spotkania: 831 2307 9170. Kod dostępu: 683350.

Wykład zostanie nagrany i udostępniony.

/JPN, Lokalny Serwis Informacyjny w Warszawie Mieszkaniec/

Źródło i zdjęcie: Ptasi Azyl w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w WarszawieBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content