Plebiscyt Praski WolONtariusz rozstrzygnięty!

Po raz drugi Kapituła Plebiscytu Praski WolONtariusz i mieszkańcy mieli możliwość wyróżnienia praskich osobowości oraz akcji charytatywnych mijającego roku. Wyniki ogłoszono na Gali Wolontariatu.

Ogłoszenie nagrodzonych w drugiej edycji Plebiscytu odbyło się w Pałacyku Konopackiego. Wyróżniania przyznano w czterech kategoriach: Osobowość Wolontariatu, Akcja Roku, Organizacja na medal i Wyróżnienie za zaangażowanie społeczne.

Laureatką Plebiscytu w kategorii „Osobowość Wolontariatu” została Izabela Petrovic.

– W ramach Stowarzyszenia Otwarte Drzwi zaangażowana w pomoc osobom potrzebującym, którzy przybyli z Ukrainy po 24 lutego 2022 r. Do chwili obecnej zaangażowana na rzecz pomocy rzeczowej dla kobiet i dzieci, koordynuje wszelkie zbiórki i akcje wolontariatu na rzecz osób pochodzenia ukraińskiego – wskazano w uzasadnieniu.

Przyznano również trzy wyróżnienia. Otrzymały je: Dina Vavilova, koordynatorka wolontariatu w warszawskim ZOO; Krystyna Szwedowicz, mieszkanka Śliwic, emerytowana polonistka prowadząca sąsiedzką bibliotekę w Miejscu Aktywności Lokalnej Śliwka oraz Dominika Dubielecka, krzewiąca ideę wolontariatu wśród społeczności szkolnej.

Laureatem w kategorii „Akcja Roku” została Karta Dobra Fundacji Godnie Żyć.

– Fundacja jako partner Fundacji Biedronka uczestniczy w programie skierowanym do osób starszych, których trudna sytuacja życiowa nie pozwala na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Korzystając z Karty Dobra mieszkańcy Pragi-Północ mogli skorzystać z możliwości dokonania zakupów artykułów spożywczych – zaznaczono przy wyborze laureata.

Dwie nagrody przyznano w kategorii „Organizacja na medal”. Laureatem została działająca na Pradze od ponad piętnastu lat Armia Zbawienia, która w niezwykły sposób działała szczególnie w wyjątkowym dla wszystkich 2022 roku. Otwierając swoje drzwi potrzebującym i przygotowując co tydzień paczki żywnościowe, ubrania czy karty podarunkowe rozdawane przez wolontariuszy wpisała się idealnie w idee przyświecające wolontariatowi, czyli dobrowolnej, świadomej pracy bez pobierania za nią wynagrodzenia na rzecz innych osób lub całego społeczeństwa.

Wyróżnienie otrzymała natomiast Stacja Praga – niezwykłe miejsce na mapie dzielnicy, w którym organizowane są warsztaty artystyczne oraz rzemieślnicze. Młodzież realizuje się tu na wielu płaszczyznach, tworząc m.in. muzykę czy filmy.

Piotr Stryczyński, obrońca zabytków i społeczny przewodnik został laureatem w kategorii „Wyróżnienie za zaangażowanie społeczne”. Nie tylko prowadzi on działania związane z edukacją, ale także te związane z ochroną dziedzictwa kulturowego Pragi. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 354 – Renata Wilczyńska.

Kapituła Plebiscytu zdecydowała się także na przyznanie Nagrody Specjalnej dla firmy Eiffage Polska Budownictwo S.A. za bezkosztowy remont łazienek i prysznicy w dwóch pionach Szkoły Podstawowej nr 73 przy ul. Białostockiej.

/MK/

Źródło/Fot. UD Praga-Północerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content