Plenerowe imprezy po prawej stronie Wisły w lipcu 2023 roku
Lato w pełni! Wakacje się zaczęły! Z pewnością warto wyjść z domu i jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Zobaczmy zatem, gdzie można bawić się w plenerze w lipcu po prawej stronie Wisły.
Plenerowe imprezy na Białołęce
1 lipca, godz. 10.00-12.00, Park Henrykowski – Międzypokoleniowe malarstwo intuicyjne na Białołęce
Międzypokoleniowe warsztaty malarstwa intuicyjnego dla osób w różnym wieku. W trakcie zajęć uczestnicy poznają różne techniki malarskie oraz rożne formy wyrażania twórczości poprzez kolorowe malowanie, zdobienie, czy nakładanie różnych struktur.
Materiały, potrzebne w trakcie warsztatów zapewnia organizator. Wydarzenia dostępne dla osób z niepełnosprawnościami! Uwaga! Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: 502-575-818. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademia Iwony Kalaman. Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawę.
Od 1 do 31 lipca, od wtorku do niedzieli, godz. 12.00-18.00, Kanał Żerański – Kajaki na Kanale Żerańskim
Kajaki na Żeraniu wracają! Wypożyczalnia znajduje się przy zbiegu ul. Płochocińskiej i ul. Krzyżówki (okolice przystanku statku Zefir pływającego do Serocka).
Do dyspozycji jest 12 kajaków 1 lub 2 osobowych wraz z kompletem sprzętu – wiosła i kamizelki asekuracyjne w każdym rozmiarze (dla dzieci również).
Zasady wypożyczania kajaków można znaleźć na TUTAJ.
Od 1 do 28 lipca, godz. 21.30, Park Henrykowski – Białołęckie lato filmowe
Plenerowe pokazy Filmowe na Białołęce. Seanse odbywają się w każdy piątek.
W programie:
- 1. lipca – Pewnego razu … w Hollywood , 2019 reż. Quentin Tarantino; Chiny / USA / Wielka Brytania /2019 r.
- 8 lipca – Judy, reż. Rupert Goold; USA / Wielka Brytania/2019 r.
- 15 lipca – Parasite, reż. Joon-ho Bong; Korea Południowa/2019 r.
- 22 lipca – Sweat, reż. Magnus von Horn; Polska / Szwecja/2020 r.
- 29 lipca – Droga powrotna, reż. Gavin O’Connor, USA/2020 r.
Zabawa odbywa się w każdy piątek. W razie deszczowej pogody impreza odbędzie się pod namiotami. Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawa Dzielnicy Białołęka.
Od 8 do 30 lipca, godz. 13.00-13.40 – „Bajkowa Białołęka”
Plenerowe spektakle dla dzieci. W programie:
- 8 lipca– „Baba Dżaga”, na podstawie bajki „Jaś i Małgosia” Braci Grimm, Park im. Ireny Jarockiej. – Wędrując przez las, rodzeństwo Jaś i Gosia trafiają do domku Baby Jagi. Zostają złapani przez starą Wiedźmę. Dzieci boją się, że kobieta nie ma wcale w stosunku do nich dobrych zamiarów. Baba Jaga nie lubi ludzi, bo uważa, że ludzie nie lubią jej. Dzieci namawiają staruszkę, żeby się zmieniła, przekonują ją, że jest wyjątkowa.
9 lipca– „Nowe szaty króla” na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena, Park Henrykowski oraz Park Bociani Zakątek. – Bajka opowiada o królu, który miał upodobanie do wykwintnych strojów. Jego próżność wykorzystują wszyscy dworzanie oraz dwóch przybyłych oszustów tkaczy. - 15 lipca– „Krawiec Niteczka” według Kornela Makuszyńskiego, Teren przy Bibliotece „Zielona”, ul. Berensona 38. – Jest to opowieść o krawcu z krainy Tajdarajda, który jest niezwykle pracowity, jednak nie wszyscy w miasteczku go szanują. Pewnego dnia, Cyganka, w zamian za pracę, którą wykonał, przepowiada mu przyszłość. Ma on odnaleźć swoje przeznaczenie, tylko musi wyruszyć na Zachód.
- 16 lipca– „Słowik” na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena, Park Magiczna, ul. Skarbka z Gór, Park Henrykowski oraz Park Picassa. – Bajka opowiada o chińskim cesarzu, który zakochał się w śpiewie słowika, mieszkającego w jego ogrodach. Pewnego razu jednak władca otrzymuje w darze sztucznego ptaka, śpiewającego jeszcze piękniej. Wówczas cesarz wygania z ogrodów żywego słowika.
- 22 lipca– „Czerwony Kapturek” na podstawie sztuki J. Szwarca, Park Magiczna. – Czerwony Kapturek, chcąc odwiedzić Babcię, musi przejść przez las, gdzie niepodzielnie panuje i już czyha na nią zły wilk. Dziewczynkę próbują chronić zaprzyjaźnione ptaki oraz zając.
- 23 lipca–„Bajka o drzewie” będący adaptacją bajki Shela Silverstein’a, Park Ceramiczna. – Bajka zwraca uwagę na kontakt człowieka z przyrodą. Drzewo nawiązuje przyjaźń z człowiekiem i towarzyszy mu przez całe jego życie. Ta opowieść uczy dzieci postawy ekologicznej, uczy wrażliwości do otaczającej nas przyrody.
- 29 lipca– „Wróżka Matylda”, Park Picassa. – Matylda uczy się w szkole dla małych czarodziejów. Bawi się w berka ze swoim kolegą Fantazym, a magii uczy ją roztrzepany profesor Porfiry. Beztroskie życie dziewczynki przerywa choroba dziadka.
- 30 lipca – „Prawdziwy Przyjaciel”, Teren rekreacyjny, ul. Myśliborska 98a. – Widzowie poznają opowiadanie o poczciwym Janku oraz o młynarzu Hugonie. Młody Janek ma dobre serce. Dzieli się ze swoim przyjacielem Hugonem wszystkim, co posiada. Młynarz korzysta ze szczodrości chłopca, a przy okazji wykorzystuje jego dobroć do własnych celów.
Plenerowe imprezy na Pradze Południe
Od 1 do 31 lipca, godz. 12.00-19.00, Jezioro Kamionkowskie – Bezpłatne kajaki na Jeziorze Kamionkowskim
Od 1 lipca można bezpłatnie popływać kajakami po Jeziorze Kamionkowskim. Wypożyczalnia znajduje się przy jeziorze na wysokości KS Drukarz (wejście od strony jeziora lub od strony parku). Czynna jest codziennie od wtorku do niedzieli, od 12.00 do 19.00. Do dyspozycji warszawiaków są kajaki dwuosobowe. Wypożyczalnia oferuje również kamizelki asekuracyjne w każdym rozmiarze, w tym również dziecięcymi. Więcej informacji o zasadach wypożyczana kajaków można znaleźć na stronie wypożyczalni – LINK.
2 lipca, godz. 11.00-13.00, Peron przystanku kolejowego Olszynka Grochowska – Kozia Górka i legendarne osiedle Dudziarska
Spacer z Praską Ferajną po terenach Koziej Górki. Wbrew pozorom miejsca niezwykle atrakcyjnego pod względem krajobrazowym i historycznym. Uczestnicy wycieczki zobaczą m.in. poniemieckie zabudowania, gdzie ma siedzibę Teatr Akt, Areszt Śledczy Warszawa Grochów i wysiedlone już, niesławne osiedle Dudziarska.
Spacer poprowadzi Karol Bulski. Start z peronu przystanku kolejowego Warszawa Olszynka Grochowska. Wydarzenia jest bezpłatne, ale mile widziane napiwki dla przewodnika.
Od 4 do 29 lipca, 21.30 – Filmowa Stolica Lata
Kino plenerowe na Pradze Południe. W programie:
Park nad Balatonem
- 04 lipca – „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!”. Reżyseria Philippe de Chauveron, produkcja Francja. Komedia. – Córki państwa Verneuil przygotowują niespodziankę swoim rodzicom z okazji czterdziestej rocznicy ślubu.
- 18 lipca – „Najgorszy człowiek na świecie”. Reżyseria Joachim Trier, produkcja Norwegia, Francja, Szwecja, Dania. Komedia. – Pełna życiowej energii Julie u progu trzydziestych urodzin stara się poukładać swoje skomplikowane życie uczuciowe..
Park im. J. Polińskiego
- 11 lipca – „Szpieg, który mnie rzucił”.Reżyseria Susanna Fogel, produkcja USA. Komedia, akcja. – Przyjaciółki rozpoczynają szpiegowską przygodę, gdy Audrey dowiaduje się, że jej były partner był agentem.
- 25 lipca – „Bodyguard i żona zawodowca”. Reżyseria Patrick Hughes, produkcja USA, Wielka Brytania. – Ochroniarz Michael Bryce kontynuuje przyjaźń z zabójcą Dariusem Kincaidem, gdy próbują uratować żonę Dariusa, Sonię.
Park OPAK
- 13 lipca – „Cwaniaki z Hollywood”. Reżyseria George Gallo, produkcja USA. Komedia kryminalna – Producent filmowy postanawia upozorować wypadek aktora, by zdobyć pieniądze na spłatę długu zaciągniętego u mafii.
- 27 lipca – „Pechowi szczęściarze”. Reżyseria Sebastián Borensztein, producja Argentyna, Hiszpania. Komedia, kryminał, przygodowy. – W pogrążonej kryzysem gospodarczym Argentynie grupa mężczyzn decyduje się zebrać pieniądze niezbędne do zakupu opuszczonych silosów rolniczych.
Od 9 do 23 lipca, godz. 17.00-20.00 – „Praskie Pląsy”, czyli potańcówki międzypokoleniowe
Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy i Michał Fogg Prezes Fundacji Retro im. Mieczysława Fogga serdecznie zapraszają na potańcówki międzypokoleniowe na Pradze-Południe.
Wydarzenie odbywać się będzie:
- 09 lipca w Parku Polińskiego,
- 16 lipca w Parku nad Balatonem,
- 23 lipca w Parku Znicza.
Plenerowe imprezy na Pradzie Północ
1 lipca, godz. 10.00-12.00, Pawilon Edukacyjny Kamień, Wybrzeże Puckie 1 – Skrzydlata Dzielnica Wisły
Spacer ornitologiczny, w trakcie którego uczestnicy poznają ptaki, zamieszkujące brzegi Wisły.
Głównym tematem będą… ptasie odloty. Mimo bowiem, że okres lęgowy nad Wisłą trwa w najlepsze, to niektóre gatunki ptaków z rodziny siewkowatych już szykują się do odlotu. Takie pierwsze stada tworzą z reguły osobniki, które doświadczyły strat w lęgach. Lipiec to jeszcze okres bez dużych i widowiskowych stad ptaków nad rzeką, ale potrafią się tu pojawić gatunki z południa Europy, np. warzęchy, czaple nadobne czy pelikany lub powracające z arktycznych lęgowisk np. piaskowce.
Spacer poprowadzi ornitolog Zarządu Zieleni Hubert Mateuszczyk. Zbiórka pod Pawilonem Edukacyjnym Kamień o godzinie 10.00.
2 lipca, godz. 19.00-21.00, Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie – Wieczorne spotkanie przy Willi Żabińskich
Spotkanie przy Willi Żabińskich, podczas którego uznani aktorzy: Barbara Wrzesińska i Daniel Olbrychski, odczytają nieznane dotąd listy Antoniny i Jana Żabińskich. Towarzyszyć im będzie dwoje młodych muzyków, laureatów wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów – Weronika Bagniewska i Ignacy Krzemiński-Iwan, którzy zagrają wybrane utwory na skrzypcach i wiolonczeli.
2 lipca, godz. 11.00-12.00, Pawilon Edukacyjny Kamień, Wybrzeże Puckie 1 – Kulturalne Spotkanie z Przyrodą
Niezwykły, interdyscyplinarny spacer edukacyjny pod przewodnictwem Szalonej Botaniczki (postać kreowana przez Katarzynę Markowską). Tematem będą rośliny, które nie mają przed przewodniczką żadnych tajemnic.
Wydarzenie przygotował Teatr Sztuka Ciała, dla którego największą inspiracją jest właśnie natura, choć szeroki odbiorca kojarzy przede wszystkim Klaunów z “Mam Talent!”. Spotkanie odbywa się w ramach Latającego Teatru Sztuki Ciała i jest współfinansowane przez m. st. Warszawa.
Od 5 lipca, godz. 21.00 – Letnie kino w Pałacyku i Parku Praskim.
Plenerowe pokazy filmowe na Pradze Północ. Repertuar:
Taras Pałacyku Konopackiego:
- 5 lipca – „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Reżyseria Paolo Genovese, produkcja Włochy. Dramat, komedia. – Grupa przyjaciół podczas wspólnej kolacji postanawia w ramach niewinnej zabawy upublicznić wszystkie swoje e-maile, rozmowy i wzajemnie skrywane tajemnice.
- 19 lipca – „Moje wspaniałe życie”. Reżyseria Łukasz Grzegorzek, produkcja Polska. Dramat, komedia. – Jo próbuje pogodzić ze sobą życie rodzinne, karierę i życie osobiste. Mąż stara się dotrzymać jej kroku.
Muszla koncertowa w Parku Praskim:
- 15 lipca – „Winny czy niewinny”. Reżyseria Louis Garrel, produkcja Francja. Komedia. – Abel dowiaduje się, że jego matka ma zamiar poślubić mężczyznę przebywającego w więzieniu, co zaczyna go niepokoić. Z pomocą swojej przyjaciółki robi wszystko, by ją chronić.
- 29 lipca – „Na rauszu”. Reżyseria Thomas Vinterberg, produkcja Dania, Szwecja, Holandia. Dramat. Komedia. Czwórka nauczycieli pracujących w gimnazjum testuje alkoholową metodę, która ma polepszyć jakość ich życia.
Plenerowe imprezy w Rembertowie
Sobota, 1 lipca, godz. 12.00-18.00, Teren rekreacyjny przy ulicy Strażackiej – Rembertów zawsze w formie
Piknik sportowy dla każdego, niezależnie od wieku. Każdy znajdzie coś dla siebie.
W programie:
- godz. 12.00 – aktywności i zabawy dla dzieci,
- godz. 13.00 – rodzinny bieg z przeszkodami,
- godz. 13.30 – skakanka,
- godz. 14:00 – cross-trening,
- godz. 15:00 – podstawy boksu,
- godz. 15:30 – zumba – jak zacząć,
- godz. 16:00 – maraton zumba fitness,
- godz. 18.00 – stretching & relaksacja.
8 i 12 lipca, godz. 13.00-18.00, Parking przy Urzędzie Dzielnicy Rembertów – Wakacyjna Strefa Rekreacji, czyli dmuchańce dla dzieci przed Urzędem.
Władze Rembertowa zapraszają wszystkie dzieci do zabawy na dmuchańcach w Wakacyjnej Strefie Rekreacji zorganizowanym na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.
22 lipca, godz. 18.00-22.00, Dziedziniec ratusza Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy, al. gen. A. Chruściela 28 – Rembertowskie Potańcówki.
Rembertowskie Potańcówki to coroczny cykl imprez plenerowych organizowanych przez Urząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy. Jest to niepowtarzalna okazja do świetnej zabawy ze znajomymi, na świeżym powietrzu i przy super muzyce.
Plenerowe imprezy na Targówku
2 lipca, godz. 16.00-19.00, Dom Otwarty, ul. Radzymińska 123 – Piknik sąsiedzki
Piknik sąsiedzki organizowany we współpracy z instytucjami, znajdującymi się w Pasażu Kultury: Dom Otwarty, Biblioteka Dzielnicowa i Galeria Arteneum. Podczas wydarzenia dla mieszkańców będą dostępne strefy:
- relaksu (leżaki, kubiki, poduchy),
- plastyczno-animacyjna (zajęcia dla dzieci i dorosłych),
- promocyjna (punkty informacyjne instytucji Pasażu Kultury oraz organizacji współpracujących),
- sąsiedzkiego stołu (zapraszamy do dzielenia się potrawami przy wspólnym stole).
Wydarzenie organizowane na świeżym powietrzu przed lokalami przy ul. Radzymińskiej 121/123. W wypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie odbędzie się wewnątrz instytucji.
Od 4 do 31 lipca, Park Bródnowski, polana koło boiska „Syrenka” – Aktywne wakacje, czyli gimnastyka dla mieszkańców.
Plan zajęć:
- każdy wtorek, godz. 10.00-11.00 – gimnastyka dla seniorów,
- każdy czwartek, godz. 18.00-19.00 – stretching i zdrowy kręgowsłup,
- każda sobota, godz. 11.00-12.00 – joga.
- 30 lipca, godz. 11.00, Stacja Metro Zacisze, róg ul. Rolanda i ul. Figara – „Skarby i sekrety Zacisza”
Plenerowe imprezy w Wawrze
1-2 lipca, godz. 15.00-18.00 (sobota) i 12.00-16.00 (niedziela), Plaża Romantyczna – Plażówka na Romantycznej
Początek wakacji na Plaży Romantycznej.
- Sobota godz. 15:00-18:00 – warsztaty artystyczne „kwiaty we włosach”.
W sobotę uczestnicy pod czujnym okiem florystki wykonają wianki z kwiatów sezonowych a dla najmłodszych będą kolorowanki oraz daszki przeciwsłoneczne do samodzielnego wykonania. Dodatkowo do użytkowania na miejscu klocki dla najmłodszych, gry planszowe, piłki, zabawki do piasku (wiaderka, foremki, grabki…).
- Niedziela godz. 12:00-16:00 – dmuchańcowy zawrót głowy.
W niedzielę na Plaży Romantycznej wyrośnie kilka zabawek dmuchanych, na których rozegrane zostanie kilkanaście gier i zabaw. Na dmuchańcach oprócz klasycznych zjazdów odbędzie się kilka konkurencji. Dodatkowo: stacja animacja dla najmłodszych.
Od 9 lipca, godz. 21.30, Plaża Romantyczna – Kino letnie na Romantycznej.
Filmowa Stolica Lata startuje z kolejną edycją! Wszystkie filmy będą wyświetlane w niedziele na Plaży Romantycznej. Należy zabrać ze sobą dobry humor, spray na komary, koc, coś do picia i zaprosić znajomych!
W programie:
- 09 lipca – „Dzikie historie”. Reżyseria Damián Szifrón, produkcja Argentyna, Hiszpania, Francja, Wielka Brytania. Czarna komedia. – Niedocenianemu muzykowi, biznesmenowi, pannie młodej, znanemu milionerowi, kelnerce oraz specjaliście od materiałów wybuchowych puszczają nerwy.
- 16 lipca – „Trzy tysiące lat tęsknoty”. Reżyseria George Miller, produkcja USA, Australia. Fantasy, romans. – Zadowolona z życia uczona, spotyka Dżinna, który oferuje jej spełnienie trzech życzeń w zamian za swoją wolność.
- 23 lipca – „Wieloryb”, Reżyseria Darren Aronofsky, produkcja USA. Dramat. – Film opowiada o cierpiącym na poważną otyłość nauczycielu angielskiego, który próbuje odbudować więź ze swoją nastoletnią córką.
- 30 lipca – „Dżentelmeni”. Reżyseria Guy Ritchie, produkcja USA, Wielka Brytania. Kryminał, Akcja. – Handlarz marihuany postanawia sprzedać narkotykowe imperium i przejść na emeryturę. Pożegnanie z półświatkiem nie będzie jednak tak łatwe, jak mogło mu się wydawać.
Od 6 do 27 lipca, godz. 21.30, Parking przy Urzędzie Dzielnicy Wawer, ul. Żegańska 1 – Kino samochodowe przy Urzędzie.
Pokazy filmowe na świeżym powietrzu to świetna okazja do przyjemnego spędzenia czasu w wakacyjny wieczór. W ramach projektu Budżetu Obywatelskiego zobaczycie 10 bezpłatnych projekcji na dużym ekranie.
Repertuar:
- 6 lipca – „Elvis”, Reżyseria Baz Luhrmann, produkcja USA, Australia. Biograficzny, dramat, muzyczny. – Historia wieloletniej relacji Elvisa Presleya z Parkerem. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych osób w życiu piosenkarza jego żona Priscilla Presley.
- 13 lipca – „Bullet Train”. Reżyseria David Leitch, produkcja USA. Akcja. – Pięcioro zabójców, znajdujących się w szybkim pociągu jadącym z Tokio do Morioki, odkrywa, że ich zlecenia są ze sobą wzajemnie powiązane. Powstaje pytanie, kto wyjdzie z pociągu żywy i co ich czeka na stacji końcowej.
- 20 lipca – „Bad Boys for Life”. Reżyseria Adil El Arbi, Bilall Fallah, produkcja USA. Sensacyjny. – Gdy z więzienia ucieka pałająca żądzą zemsty baronowa narkotykowego kartelu, bohaterowie stają przed największym wyzwaniem w swojej dotychczasowej karierze.
- 27 lipca – „Mężczyzna imieniem Otto”. Reżyseria Marc Forster, produkcja USA, Szwecja. Dramat, komedia. – Po śmierci ukochanej żony, zgorzkniały Otto postanawia popełnić samobójstwo. Wszelkie próby są niweczone przez jego nowych sąsiadów.
16 lipca, godz. 11.00, Plaża Romantyczna – Zajęcia z jogi.
Należy założyć wygodne ubranie i przynieść matę lub koc.
Od 9 do 23 lipca, godz. 19.00-21.00, otwarta scena Kulturoteki w Falenicy, ul. Walcownicza 4/6 – Falenickie Koncerty Letnie.
W programie:
- 9 lipca – Polskie tańce narodowe; Recital fortepianowy, Maciej Piszek
- 23 lipca – Tańce z dawnych pałaców; Kwartet smyczkowy Primo Incontro
Plenerowe imprezy w Wesołej
8 lipca godz. 19.00, scena plenerowa Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła, ul. Starzyńskiego 21 – Koncert All Around Jazz „On the Sunny Side of the street”.
Jazzowy wieczór w wesołej.
15 lipca godz. 19.00, scena plenerowa Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła, ul. Starzyńskiego 21 – „Damsko-męski punkt widzenia”.
Spektakl improwizowany, czyli taki, w którym każda scena powstaje na oczach widzów.
/JPN/
Lokalny serwis informacyjny w Warszawie, gazeta „Mieszkaniec”
Foto: Pixabay