Po zmroku zajrzyj do księgarni

Po zmroku zajrzyj do księgarni Noc Księgarń

13 października 2023 r. odbędzie się piąta edycja Nocy Księgarń. Swój udział w 2023 r. zgłosiło 170 księgarń z ponad 60 miast, w tym 33 księgarnie z Warszawy.

Niezależne księgarnie stacjonarne odgrywają ważną rolę na rynku książki. To miejsca pasjonatów dla pasjonatów skupiające miłośników dobrej książki i czytania.

Podczas Nocy Księgarń 2023 będzie można spotkać się z autorami, wziąć udział w warsztatach dla dzieci i młodzieży, spacerach tematycznych, koncertach, stand-opach, improwizacjach literackich, kiermaszach. Dokładny program wydarzeń zostanie ogłoszony w drugiej połowie września, będzie go można znaleźć na stronie organizatora www.nocksiegarn.pl.

W trakcie Nocy Księgarń 2023, organizatorzy pokażą, że literaturę można nie tylko czytać, ale i migać. Krystyna Czubówna oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Tłumaczy Języka Migowego przeczytają fragmenty książek nominowanych do „Nagrody Literacka Podróż Hestii”.

Noc Księgarń to także konkursy z nagrodami, a jedną z nich będzie weekend w mieszkaniu noblistki Wisławy Szymborskiej. Brzmi ciekawie, prawda? Na uczestników konkursów czekają także książkowe pakiety, różne gadżety oraz bony do księgarń.

Wisława Szymborska jest literacką patronką roku, a także bohaterką tegorocznego plakatu wydarzenia. Ilustrację zaprojektowała Magdalena Kwiatkowska.

Wydarzenie jest organizowane wspólnie przez księgarnie oraz dystrybutora książek OSDW Azymut. Akcja obejmująca m.in. debaty, spotkania autorskie czy koncerty przyciąga uwagę zarówno czytelników, jak również twórców, naukowców i znanych blogerów.

Po zmroku zajrzyj do księgarni Noc Księgarń

/om/
Źródło i plakat: nocksiegarn.plerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content