„Podaj łapę człowieku”, czyli sportowcy dla „Palucha”

Do codziennej „walki” o lepsze życie dla mieszkańców schroniska „Na Paluchu” włączają się kickboxerzy. Już w sobotę, 9 września, zapraszają na charytatywny piknik „Podaj łapę człowieku”. Wydarzenie organizowane przez Federację DSF Kickboxing Challenge i schronisko „Na Paluchu” ma na celu promocję adopcji i zbiórkę darów, które pomogą psom i kotom przetrwać zimę.

Zabawa w towarzystwie zawodników sportów walki, artystów i aktorów rozpocznie się o godz. 11.00. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. Ewa Piątkowska − mistrzyni świata w boksie, Dorota Godzina − wielokrotna mistrzyni świata w kickboxingu, Jan Błachowicz − zawodnik UFC, najlepszej federacji MMA na świecie, Marcin Różalski – mistrz KSW, Rafał Jackiewicz – mistrz Europy w boksie, Jan Lodzik i Kamil Ruta – mistrzowie DSF Kickboxing Challenge. Atrakcją pikniku będzie starcie dwóch „Jurasów”. W jednym narożniku stanie Łukasz „Juras” Jurkowski − znany zawodnik MMA, dziennikarz i komentator. W drugim, Jerzy „Juras” Wroński − warszawski raper i kickboxer. W trakcie pikniku zaplanowano sześć pokazowych „walk” sportowców z artystami.

Oprócz atrakcji związanych z kickboxingiem przygotowano również pokaz psich zaprzęgów, pokaz tresury psów policyjnych, porady lekarzy weterynarii, spotkania z zawodnikami i z artystami, pokaz ratownictwa i pierwszej pomocy.  Nie zabraknie także aktywności dla dzieci, dla których zaaranżowany zostanie specjalny plac zabaw. Na wydarzeniu każdy znajdzie coś dla siebie.

Wstęp na piknik jest bezpłatny. W czasie jego trwania prowadzona będzie zbiórka pieniędzy i darów, która w całości posłuży podopiecznym schroniska. Zbierane będą m.in. koce, posłania, poduszki i kołdry, a także wysokospecjalistyczna karma.

Całe wydarzenie będzie się odbywać tuż przy schronisku (przy ul. Wieżowej vis-à-vis głównego wejścia do „Palucha”) na terenie użyczonym nieodpłatnie przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, które w ten sposób wsparło tę akcję.

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content