Podaruj zwierzętom magię świąt!

I ty możesz zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja i obdarować zwierzaki z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. 6 grudnia rozpoczyna się zbiórka prezentów dla mieszkańców stołecznego zwierzyńca.

Pomocnicy Świętego Mikołaja poszukiwani!

Warszawski Ogród Zoologiczny zwraca się do warszawiaków z prośbą o wsparcie w obdarowaniu prezentami zwierzaków. Wszystkie były bardzo grzeczne przez cały rok i uprzyjemniały życie wielu mieszkańców stolicy!

Prezenty dla podopiecznych warszawskiego ZOO można zostawiać każdego dnia od 6 do 31 grudnia w godz. 7.00-19.00 u ochrony przy wejściach do ZOO od ul. Ratuszowej oraz od strony Mostu Gdańskiego.

Co podarować zwierzakom z warszawskiego ZOO?

Jaki prezent sprawi przyjemność zwierzętom z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego? Z pewnością będą to:

  • nowe koce,
  • duże i nieuszkodzone kosze wiklinowe,
  • sztuczne kwiaty do ozdobienia wolier,
  • plastikowe beczki, nowe lub po produktach spożywczych,
  • niezniszczone, niepobrudzone kastry, baniaki 5 l, wiadra plastikowe,
  • smakołyki dla słoni: galaretki, wiórki kokosowe, chrupki kukurydziane, miody, dżemy, soki malinowe, płatki owsiane, przyprawy, fistaszki, agar.

Warszawski Ogród Zoologiczny prosi, by wszystkie wymienione wyżej przedmioty były czyste i zapakowane w worek lub torbę foliową.

Mieszkańcy warszawskiego ZOO

Warszawski Ogród Zoologiczny zamieszkuje obecnie około 470 gatunków zwierząt: ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb oraz bezkręgowców, pochodzących ze wszystkich kontynentów. Znajdują się wśród nich zarówno gatunki pospolite, jak i rzadkie, czy wręcz zagrożone wyginięciem. /jn/

Źródło: Warszawski Ogród Zoologiczny

Foto: Warszawski Ogród Zoologiczny 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content