Podróż w wirtualny świat

Od środy 8 sierpnia w Warszawie działa nowy salon wirtualnej rzeczywistości – VR Room 360. W klimatycznych podziemiach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego mieszczą się 4 pomieszczenia z hełmami VR, w których można sprawdzić jedną z 20 hitowych gier.

VR Room 360 oferuje podróż w wirtualny świat – po założeniu specjalnych gogli gracz przenosi się do niezwykłych cyfrowych krain. Wirtualna rzeczywistość jest jedną z najbardziej niezwykłych technologii zdobywających popularność w ostatnich latach, o czym można się przekonać na własne… oczy.

Wśród gier, które można sprawdzić, znajdują się m.in. Fruit Ninja VR (znana z telefonów mobilnych zabawa w krojenie owoców samurajskim mieczem), Audioshield (gra rytmiczno-muzyczna) czy Turbo Soccer VR, w którym gracz wciela się w rolę reprezentanta Polski w piłce nożnej Kamila Grosickiego i pokonuje bramkarza drużyny przeciwnej. Dość powiedzieć, że tę ostatnią produkcję stworzyli… twórcy samego salonu VR Room 360. To najlepiej pokazuje, że znają się na VR jak mało kto.

Salon VR Room 360, ul. Dobra 56/66  jest otwarty codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 13.00 do 21.00.