Podsumowanie długiego weekendu na drogach Warszawy i okolic

24 wypadki drogowe, w których życie straciła 1 osoba, a 33 zostały ranne – tak w liczbach wyglądał długi sierpniowy weekend na drogach Warszawy i okolic. W ciągu 4 dni (od piątku do poniedziałku) policjanci zatrzymali 56 nietrzeźwych kierujących.

Każdy długi weekend to dla policjantów okres wytężonej pracy. Wzmożone kontrole na drogach, większa liczba oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami oraz wyposażonych w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, to tylko niektóre sposoby działania podejmowane przez funkcjonariuszy, by zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy postanowili spędzić ostatnie kilka dni wypoczywając.

Niestety, pomimo wielu apeli, nie wszyscy kierowcy wzięli sobie do serca policyjne przestrogi i rozsądek zamienili na brawurę. W ciągu 4 sierpniowych dni długiego weekendu w samej stolicy doszło do 14 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 21 zostało rannych. Wielu z tych zdarzeń można było uniknąć, gdyby nie brawura, prędkość i brak rozwagi. Podczas długiego weekendu policjanci zatrzymali w Warszawie 12 nietrzeźwych kierujących, którzy mimo ostrzeżeń i grożących surowych kar zdecydowali się na jazdę na podwójnym gazie.

 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content