Policjanci z Wawra odzyskali cenną misę skradzioną w Szwecji

Kryminalni z Wawra na podstawie Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego odzyskali i zabezpieczyli skradzioną w 2015 roku z kościoła w Szwecji srebrną misę ofiarną wartą 3900 dolarów. Policjanci zgodnie z poleceniem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie wykonali czynności w mieszkaniu 46-latka, który w postępowaniu strony szwedzkiej jest podejrzany o paserstwo.

Do komisariatu w Wawrze wpłynęło pismo z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, które wskazywało na konieczność wykonania czynności w miejscu zamieszania 46-latka.

Jak się okazało Prokuratura w Sztokholmie wydała Europejski Nakaz Dochodzeniowy, na podstawie którego należało zabezpieczyć skradzioną w 2015 roku w kościele w Szwecji misę ofiarną. Jak wynikało z ustaleń strony szwedzkiej 46-latek na jednym z portali internetowych oferował ją do sprzedaży i był podejrzany w sprawie szwedzkiej o paserstwo.

Kryminalni, zgodnie z poleceniem prokuratury udali się pod wskazane adresy zamieszkania mężczyzny. W mieszkaniu, w którym go zastali odnaleźli i zabezpieczyli wskazaną misę wartą 3900 dolarów. Mężczyzna otrzymał wezwanie do prokuratury, gdzie przeprowadzono z nim dalsze czynności. Odzyskany przedmiot wróci do kraju, z którego został skradziony.

/ksp/

 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content