Pomoc dla zwierząt z Ukrainy

Pomoc dla zwierząt z Ukrainy

W Warszawie pomoc mogą znaleźć nie tylko uchodźcy z Ukrainy, ale również ich zwierzęta. Bezpłatną opiekę weterynaryjną dla nich zaoferowało warszawskie Schronisko Na Paluchu.

Pomoc weterynaryjna dla zwierząt z Ukrainy

Uciekając ze swojego kraju, wielu Ukraińców zabiera ze sobą swoje ukochane zwierzęta, nie chcąc pozostawiać ich na pastwę losu. Głównie są to psy i koty, które należą do najchętniej trzymanych zwierząt domowych. Ci domowi pupile również potrzebują pomocy, w tym opieki weterynaryjnej. Można ją znaleźć w Schronisku na Paluchu.

Pomoc oferowana przez warszawskie schronisko dla bezdomnych zwierząt obejmuje bezpłatną opiekę weterynaryjną dla psów i kotów z Ukrainy, które wymagają leczenia, także szpitalnego, jak też potrzebują prostych zabiegów medycznych.

W Schronisku na Paluchu uchodźcy z Ukrainy mogą również bezpłatnie zaczipować oraz zaszczepić swojego pupila przeciw chorobom zakaźnym (profilaktyka chorób zakaźnych, a zwłaszcza wścieklizny jest niezwykle ważnym elementem opieki nad zwierzęciem).

Ale to nie wszystko. W stołecznym schronisku uchodźcy mogą otrzymać jeszcze wsparcie w postaci suchych karm dla psów i kotów!

Pomoc udzielana jest w Schronisku Na Paluchu (ul. Paluch 2) w godzinach 8.00 – 20.00 (poza przypadkami, w których zagrożone jest życie zwierzęcia – wówczas można przyjechać do schroniska o każdej porze). Wszystkie osoby, szukające pomocy dla swoich czworonożnych podopiecznych, będą proszone o udokumentowanie statusu uchodźcy.

W sprawie pomocy i wsparcia można kontaktować się ze schroniskiem przez całą dobę, dzwoniąc pod numery telefonów +48 22 868 15 78 oraz 22 868 15 79 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, wysyłając maila na adres ba@napaluchu.waw.pl lub info@napaluchu.waw.pl.

Inna pomoc dla zwierząt domowych

Jak poinformował nas dyrektor Schroniska Na Paluchu, Henryk Strzelczyk, placówka przygotowuje się również na przyjmowanie psów i kotów z Ukrainy (przygotowano już 35 miejsc, ale ma być ich więcej). Warszawskie schronisko współpracuje bowiem z organizacjami prozwierzęcymi, które zajmują się ratowaniem zwierząt z terenów objętych działaniami wojennymi. /jn/ 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content