Pomoc drogowa to nie tylko holowanie i laweta
Pomoc drogowa kojarzy się przeważnie z lawetą i trudno się temu dziwić. Dla wielu osób jest ona synonimem poważnego uszkodzenia samochodu, gdzie jedynym ratunkiem jest jego odstawienie do najbliższego warsztatu. Firmy oferujące pomoc drogową coraz częściej świadczą również inne usługi. Co mogą dla nas zrobić bez konieczności holowania auta do mechanika? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu.
Kiedy zdecydować się na wezwanie pomocy drogowej?
Bezwzględnym wskazaniem do wezwania pomocy drogowej są kolizje i wypadki, które powodują uszkodzenia elementów mających wpływ na bezpieczeństwo. Jeśli więc w trakcie zdarzenia na drodze dojdzie do poważnego uszkodzenia zawieszenia, układu kierowniczego lub jednostki napędowej, jedynym sposobem usunięcia auta z drogi jest wezwanie pomocy domowej.
Decydując się na usługi profesjonalistów, możemy liczyć na szybką pomoc i pełen zakres usług. Musimy jednak pamiętać, by wybierać dobre firmy, takie jak choćby pomoc drogowa Zakrzewski. Gwarantują oni nie tylko błyskawiczny dojazd na miejsce kolizji, ale także pomagają na etapie wyboru odpowiedniego warsztatu, który przeprowadzi naprawę naszego pojazdu.
Holowanie samochodu osobowego na lawecie.
Warto wiedzieć, że czasami również z pozoru błahe usterki mogące powodować wyciek płynów eksploatacyjnych będą wskazaniem, by skorzystać z pomocy fachowców. Samodzielne holowanie samochodu, z którego wycieka olej czy np. płyn wspomagania może bowiem stwarzać realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
Mniejsze awarie można rozwiązać na drodze?
Wbrew powszechnej opinii pomoc drogowa to jednak nie tylko wypadki i transport uszkodzonych samochodów do warsztatu. Mogą pomóc również w przypadku powszechnych usterek takich jak zmiana przebitej opony. Coraz częstszy brak kół zapasowych w nowych samochodach sprawia, że jesteśmy zdani na zestawy naprawcze, które nie zawsze okazują się pomocne. W takiej sytuacji zamiast samodzielnej próby zdjęcia koła i dostarczenia go do wulkanizacji warto zadzwonić właśnie na pomoc drogową, bo będzie ona w stanie zapewnić szybką naprawę ogumienia.
Coraz częściej pomoc drogowa wzywana jest w porze zimowej do awaryjnego rozruchu samochodu. Chyba każdy kierowca wie, co znaczy całkowicie wyładowany akumulator. Nie zawsze dysponujemy prostownikiem, a nawet jeśli tak jest, do podładowania akumulatora potrzebuje on czasu. Jeśli go nie mamy, powinniśmy jak najszybciej zadzwonić na pomoc drogową i umówić się na awaryjne odpalenie samochodu.
Wykwalifikowany personel pomocy drogowej bez większego problemu poradzi sobie też z wieloma powszechnymi awariami, które nie wymagają odstawiania samochodu do warsztatu. Jeśli jakąś naprawę można przeprowadzić bezpośredni na poboczu, to jest ona zawsze przeprowadzana, co mocno skraca czas potrzebny do dalszej podróży naszym autem.
Dlaczego nie warto samodzielnie naprawiać auta bezpośrednio na drodze?
Samodzielne naprawianie uszkodzonego pojazdu w warunkach drogowych wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia. To także konieczność posiadania odpowiednich narzędzi, a umówmy się, mało kto wozi w bagażniku dobrej jakości podnośnik, kobyłki do zabezpieczenia pojazdu czy pełen zestaw kluczy. Wszystkie te narzędzia mogą się przydać do wykonania naprawy, a praca w trudnych, drogowych warunkach niesie spore niebezpieczeństwo. Warto być więc do niej odpowiednio przygotowanym. To właśnie dlatego samodzielne “grzebanie” przy samochodzie na poboczu nie ma większego sensu.
Naprawa przeprowadzana bezpośrednio na drodze.
Jeśli nasz pojazd został uszkodzony, a naprawa jest możliwa do zrealizowania, pomoc drogowa z dobrej firmy bez trudu poradzi sobie z usterką i przeprowadzi szybką naprawę. Dzięki temu będziemy mogli wrócić do codziennych obowiązków, a ostateczny koszt wcale nie będzie duży.
Wybierając usługi specjalistów, będziemy mieć też pewność, że usługa została przeprowadzona w sposób umożliwiający kontynuację jazdy bez ryzyka, że dana usterka stworzy jakiekolwiek zagrożenie dla naszego zdrowia lub życia. Jeśli ponad wszystko cenisz sobie bezpieczeństwo, zaufaj profesjonalnej firmie świadczącej pomoc drogową i jeździj wyłącznie w pełni sprawnym samochodem.
Samodzielne holowanie – czy warto się na nie decydować?
Samodzielne holowanie zawsze jest jakimś rozwiązaniem, jeśli nasz samochód nie chce odpalić lub problem z działaniem nie wynika z poważnej awarii uniemożliwiającej jazdę na kołach. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że holowanie we własnym zakresie ma swoje wady i wiąże się z:
- koniecznością znalezienia drugiego samochodu i kierowcy,
- posiadaniem podstawowych umiejętności z zakresu holowania,
- ryzykiem pogłębienia uszkodzenia naszego pojazdu.
Dym spod maski może oznaczać poważne problemy
To wszystko sprawia, że holowanie we własnym zakresie często nie jest tańsze od skorzystania z usług profesjonalnej firmy. Zawsze przed podjęciem decyzji o takim zabiegu warto przekalkulować jego zalety, ale również wady, bo może się okazać, że nieumiejętne holowanie tylko pogłębi problem i narazi nas całkiem niepotrzebnie na dodatkowe koszty.
Jeśli Twój samochód uległ uszkodzeniu, a chcesz, by odpowiednio o niego zadbać, zaufaj doświadczeniu specjalistów i wybierz usługi świadczone przez firmę Zakrzewscy. To gwarancja dobrej jakości usług i niskich cen, które pozwolą doprowadzić samochód do perfekcyjnego stanu technicznego i nie narażą na dodatkowe opłaty.
Holowanie Pojazdów Ireneusz Zakrzewski
ul. Stanisławowska 5/61
03-832 Warszawa (Praga-Południe)
telefon: 604 557 446 (czynny całą dobę)
www: zakrzewski-holowanie.pl
Artykuł sponsorowany