Pomogli bezdomnemu

Pomogli bezdomnemu

Wieczorem 27 listopada strażnicy miejscy otrzymali informację, że w okolicach centrum handlowego na Białołęce przebywa bezdomny, który potrzebuje pomocy. Jak się okazało, niedawno wyszedł ze szpitala, ale zoperowana mu ręka spuchła i bolała!

Do zdarzenia doszło około godziny 18.00. Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali od wolontariuszy zgłoszenie o bezdomnym, który od kilku dni przebywał w okolicach wejścia do centrum handlowego przy ulicy Marywilskiej.

Mężczyzna uskarżał się na silny ból ręki, który – zgodnie z jego słowami – był skutkiem urazu, jakiego doznał kilka dni wcześniej podczas wypadku komunikacyjnego. Niestety, jego zoperowana dłoń była bardzo spuchnięta i nadal bolała, a bezdomny nie miał pieniędzy na wykupienie leków.

Ratownik Staży Miejskiej zajął się raną mężczyzny i dał mu niezbędne lekarstwa. Mundurowi ustalili również, że po południu 28 listopada wolontariusze będą mogli zająć się chorym. Funkcjonariusze uzgodnili z pracownikami punktu pomocy osobom w kryzysie bezdomności przy ulicy Grochowskiej, że do poniedziałkowego popołudnia będzie mógł on tam spokojnie poczekać na wolontariuszy. W najbliższych dniach czeka go zapewne kolejna wizyta w szpitalu. /jpn/

Źródło: Straż Miejska Warszawa

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content