Pomóż Amelce wrócić do zdrowia!

Stołeczni policjanci zwracają się z prośbą do warszawiaków o pomoc dla ciężko chorej 14-letniej córki swojego kolegi ze stołecznego garnizonu. Wesoła nastolatka, która miała całe życie przed sobą, teraz o nie walczy. By wróciła do zdrowia, potrzebne są pieniądze na odpowiednie leczenie i rehabilitację.

Liczy się każda złotówka!

14-letnia Amelka Skolimowska jest jedną z wielu ofiar COVID-19. Do zakażenia doszło w listopadzie ubiegłego roku. Początkowo wydawało się, że to zwykłe przeziębienie, jednak w ciągu kilku dni dziewczynka leżała na OIOM-ie i walczyła o życie.

Stan zdrowia dziecka zaczął gwałtownie się pogarszać. Ponad miesiąc była zaintubowana pod respiratorem! Podczas koniecznego przeniesienia do innego szpitala doszło u niej do zatrzymania akcji serca, a w konsekwencji do niedotlenienia i uszkodzenia mózgu.

Nie wiadomo, jak wielkie spustoszenie w mózgu 14-latki wywołało niedotlenienie. Nie wiadomo też, jak długo potrwa rehabilitacja i w jakim stopniu przywróci sprawność dziewczynce. Istnieje jednak szansa, że dzięki fachowej pomocy specjalistów wróci do zdrowia. Na to jednak potrzebne są pieniądze. Dlatego rodzice Amelki oraz koledzy jej ojca ze stołecznej policji proszą mieszkańców stolicy o finansowe wsparcie. Liczy się każda złotówka!

Wpłat na leczenie i rehabilitację Amelki Skolimowskiej można dokonywać poprzez stronę siepomaga.pl.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji; Foto: siepomaga.pl 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content