Posiadał ponad 1,5 kilograma narkotyków!

https://mieszkaniec.pl/wp-content/uploads/2023/01/Posiadal-ponad-15-kilograma-narkotykow-2.jpg

Funkcjonariusze ze stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. W wyniku akcji mundurowi zatrzymali 22-letniego mieszkańca Pragi Północ i zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma narkotyków, wśród których była m.in. amfetamina, heroina i mefedron. Mężczyzna został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Północ. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych i został objęty dozorem policyjnym. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

1,5 kilograma narkotyków na Brzeskiej

Do zdarzenia doszło w rejonie ulicy Brzeskiej na Pradze Północ. Opierając się na dotychczas zdobytych informacjach, policjanci obserwowali wytypowany adres oraz mężczyznę, podejrzanego o posiadanie narkotyków. W trakcie działań zauważyli, jak obserwowany 22-latek przyjechał na podwórze hondą i udał się do piwnicy budynku. W pewnym momencie dołączył do niego inny mężczyzna. Obaj podeszli do skrzynki gazowej, z której ten pierwszy wyjął płócienną torbę. Wtedy też mundurowi wkroczyli do akcji.

Na widok policjantów, mężczyźni schowali torbę do skrzynki i próbowali uciekać. Jednak wywiadowcy nie dali im szans. Obydwaj zostali obezwładnieni i skuci kajdankami. Jak się okazało, obserwowany przez mundurowych mężczyzna był mieszkańcem Pragi Północ, zaś jego towarzysz obywatelem Ukrainy.

Funkcjonariusze sprawdzili też zawartość ukrytej w skrzynce torby. Znajdowały się w niej zawiniątka z folii aluminiowej i jeden foliowy woreczek z kolorowymi tabletkami nieznanego pochodzenia. Policjanci wezwali też na pomoc przewodnika z psem tropiącym, który wywęszył kolejne porcje narkotyków. Znajdowały się one w piwnicy oraz w plecaku 22-latka. Obydwaj zatrzymani zostali przewiezieni do Komendy Policji przy ulicy Jagiellońskiej. Tam mundurowi zabezpieczyli ponad 2 tys. złotych i 130 Euro, które mieszkaniec Pragi Północ miał przy sobie. Jego towarzysza po przesłuchaniu zwolnili.

Technik kryminalistyki wykonał testy zabezpieczonych substancji. Badanie wykazało, że w torbie ukrytej w skrzynce gazowej znajdowało się 50,39 gramów brutto amfetaminy, 65,49 gramów brutto mefedronu, 58,10 gramów brutto heroiny oraz 114,37 gramów brutto ziela konopi innych niż włókniste. Natomiast w plecaku, który kryminalni znaleźli w węźle ciepłowniczym znajdował się kilogram tych samych substancji.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ wszczęła śledztwo w tej sprawie. Tam też 22-latek został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut z art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora mieszkaniec Pragi Północ trafił pod dozór Policji.

Źródło i foto: KRP VIBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content