Powstaje nowy ośrodek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży na Targówku!

Foto: Urząd Dzielnicy Targówek

W nowym ośrodku społecznym znajdą pomoc dzieci i młodzież pochodząca z rodzin z problemem alkoholowym, zagrożonych przemocą oraz wykluczeniem społecznym. Na siedzibę nowej placówki wsparcia dziennego adaptowane są pomieszczenia w budynku przy ul. Suwalskiej 11. Na stworzenie placówki Zarząd Dzielnicy Targówek przeznaczył 1,5 milionów .

Nowy lokal dla dzieci i młodzieży z rodzin z problemem alkoholowym, zagrożonych przemocą oraz wykluczeniem społecznym

Zakończenie remontu budynku przy ul. Suwalskiej planowane jest na 3 grudnia tego roku. W tej chwili na terenie przyszłej placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży trwają jeszcze prace rozbiórkowe, które obejmują wyburzenie istniejących ścian oraz usunięcie starych instalacji. Później zamontowane zostaną nowe ściany działowe i podwieszany sufit. Na ścianach i podłodze ekipa przeprowadzająca remont położy nową glazurę i terakotę.

Prace renowacyjne obejmują również – co zrozumiałe – wymianę instalacji elektrycznej, teletechnicznej, wodno-kanalizacyjnej i grzewczej oraz zamontowanie nowej wentylacji mechanicznej i klimatyzacji. W budynku wymienione zostaną również okna i drzwi. Modernizację przyszłej siedziby ośrodka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży przy Suwalskiej 11 powierzono Zakładowi Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Targówek.

Na adaptację budynku przy ul. Suwalskiej 11, przy współpracy z Biurem Pomocy i Projektów Urzędu m.st. Warszawy, Zarząd Dzielnicy Targówek zebrał 1,5 milionów . Prace renowacyjne powierzono Zakładowi Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Targówek. Termin otwarcia ośrodka zostanie jeszcze ustalony.

Pomoc dla dzieci i młodzieży z rodzin z problemem alkoholowym, zagrożonych przemocą oraz wykluczeniem społecznym

Prowadzeniem nowej placówki społecznej zajmie się Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”. Organizacja ta opiekuje się obecnie 10 ogniskami wsparcia dziennego na terenie Warszawy. Zajmują się one dziećmi i młodzieżą pochodzącą z rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, z rodzin z problemem alkoholowym, zagrożonych przemocą oraz wykluczeniem społecznym.

Źródło: Urząd Dzielnicy Targówek

Foto: Urząd Dzielnicy Targówek 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content