Poznaj swoich radnych

We wtorek Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów samorządowych. Poniżej publikujemy listy radnych Warszawy, prawobrzeżnych dzielnic stolicy oraz „prawobrzeżnych” radnych Mazowsza.

Jako ciekawostkę podajemy, że aż w trzech naszych dzielnicach mandaty radnych przypadły kandydatom z każdej zgłoszonej listy wyborczej. Tymi dzielnicami są: Białołęka, Wawer i Wesoła.

W Sejmiku Mazowsza reprezentantami prawobrzeżnych dzielnic Warszawy zostali:
Tomasz Kucharski, Wioletta Paprocka – Ślusarska i Izabela Ziątek (Koalicja Obywatelska Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej)
oraz
Tomasz Zdzikot i Wojciech Zabłocki (Prawo i Sprawiedliwość)

Rada Warszawy (40 mandatów dla Koalicji Obywatelskiej, 19 dla Prawa i Sprawiedliwości oraz 1 dla SLD Lewica Razem)
Radnymi z okręgów dzielnic prawobrzeżnej Warszawy zostali:
Marek Szolc, Paweł Lech, Dorota Lutomirska, Dariusz Dziekanowski, Monika Jaruzelska, Sebastian Kaleta, Dariusz Lasocki, Sławomir Potapowicz, Iwona Wujastyk, Beata Michalec, Agnieszka Jaczewska-Golińska, Joanna Dymowska, Cezary Jurkiewicz, Alicja Żebrowska, Oliwer Kubicki , Magdalena Roguska, Anna Auksel-Sekutowicz, Gabriela Szustek, Agnieszka Borowska, Jacek Ozdoba oraz Wiktor Klimiuk.

Radnymi „z drugiej strony Wisły” zostali:
Ewa Malinowska-Grupińska, Jarosław Henryk Kaczyński, Piotr Żbikowski, Joanna Staniszkis, Anna Nehrebecka-Byczewska, Przemysław Kropiwnicki, Filip Frąckowiak, Jarosław Szostakowski, Paweł Sawicki, Małgorzata Zakrzewska, Joanna Wiśniewska-Najgebauer, Tadeusz Ross, Jacek Cieślikowski, Patryk Górski, Tomasz Sybilski, Renata Niewitecka, Mariusz Budziszewski, Olga Semeniuk, Maciej Binkowski, Piotr Mazurek, Dorota Łoboda, Agnieszka Wyrwał, Kacper Pietrusiński , Dariusz Figura, Tomasz Herbich, Aleksandra Gajewska, Tomasz Żyłka, Ewa Janczar, Iwona Pawłowska, Maciej Wyszyński, Michał Szpądrowski, Mariusz Frankowski, Maria Łukaszewicz, Aleksandra Śniegocka-Goździk, Agata Diduszko-Zyglewska, Justyna Zając, Błażej Poboży, Piotr Mazurek i Monika Sobczak.

Rada Dzielnicy Białołęka (KO – 11 mandatów, PiS – 5, Stowarzyszenie Razem dla Białołęki – 5, Inicjatywa Mieszkańców Białołęki – 4)
Michał Kozioł, Piotr Smoczyński, Dariusz Ostrowski, Lucyna Wnuszyńska, Marcin Korowaj, Paweł Tyburc, Elżbieta Świtalska, Piotr Oracz, Piotr Knap, Jan Mackiewicz, Anna Majchrzak, Waldemar Kamiński, Bartosz Dąbrowa, Łukasz Oprawski, Piotr Cieszkowski, Waldemar Roszak, Joanna Lubbe, Piotr Gozdek, Filip Pelc, Mariola Olszewska, Piotr Jaworski, Anna Myślińska, Marek Dębowczyk, Michał Jaworski, Danuta Zaleska

Rada Dzielnicy Praga-Południe (KO – 15, PiS – 10)
Bożena Manarczyk, Sylwester Nowak, Dorota Krall, Bogdan Jeziorski, Sławomir Kalinowski, Marek Borkowski, Damian Paczkowski, Marcin Kluś, Karol Kowalczyk, Irena Bartosińska, Michał Suliborski, Romualda Wąsik, Paweł Zalewski, Wiesław Lewandowski, Elżbieta Stawecka, Małgorzata Rynkiewicz, Hubert Zalewski, Mirosława Terlecka, Ewa Szydłowska, Michał Wieremiejczyk, Katarzyna Olszewska, Maria Umińska-Żak, Karolina Sitnicka, Paweł Szabłowski, Krzysztof Wysocki.

Rada Dzielnicy Praga-Północ (PiS – 9, KO – 7, Kocham Pragę – 4, SLD Lewica Razem – 2, Jan Śpiewak-Wygra Warszawa – 1)
Elżbieta Kowalska-Kobus, Marcin Dąbrowski, Ireneusz Tondera, Karol Szyszko, Grażyna Szymańczuk, Ernest Kobyliński, Kamil Ciepieńko, Andrzej Sowa, Patrycja Sondij, Barbara Kwaśniewska, Agnieszka Łozińska, Sebastian Wijas, Teresa Mioduszewska, Małgorzata Grzegorzewska, Jacek Wachowicz, Grzegorz Walkiewicz, Małgorzata Ciechomska, Katarzyna Urbańska, Mariusz Borowski, Robert Kazanecki, Wojciech Nastula, Hanna Jarzębska, Barbara Domańska.

Rada Dzielnicy Rembertów (KO – 6, Rembertów Bezpośrednio – 4, PiS – 4, Lepszy Rembertów – 4, Forum dla Rembertowa – 3)
Grzegorz Protasiewicz, Artur Wosztyl, Grzegorz Karczmarz, Marek Krzysztof Jarzęcki, Józef Melak, Arkadiusz Piotrowski, Łukasz Marcin Ziętek, Ewa Wojciechowska-Borek, Agnieszka Kądeja, Marcin Ryszard Płonka, Maciej Andrzej Iwanicki, Mirosław Górczyński, Andrzej Franciszek Ługowski, Michał Antoni Zyga, Stanisław Wacław Kowalczuk, Izabela Helena Kowalska, Marek Karpowicz, Andrzej Antoni Zawiślak, Barbara Burtniak, Michał Kaczyński.

Rada Dzielnicy Targówek (KO – 11, PiS – 10, Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza – 4)
Justyna Rucyk, Katarzyna Górska-Manczenko, Jędrzej Kunowski, Marcin Skłodowski, Łukasz Lewandowski, Bartosz Szajkowski, Joanna Kiljańczyk, Marta Borczyńska, Andrzej Grabowski, Małgorzata Kwiatkowska, Krzysztof Miszewski, Jolanta Miśkiewicz, Marek Waszczak, Grzegorz Golec, Bożena Winter, Michał Jamiński, Aneta Wyczólkowska, Janusz Marczyk, Andrzej Dąbrowski, Jerzy Żarnecki, Joanna Mroczek, Jadwiga Ciastek, Edyta Sosnowska, Cezary Wąsik, Jacek Duczman.

Rada Dzielnicy Wawer (KO – 10, PiS – 7, Razem dla Wawra – 3, Wawerska Inicjatywa Samorządowa – 2, Bezpartyjni Samorządowcy – 1)
Wojciech Godlewski, Joanna Buczyńska, Marcin Kurpios, Jerzy Debert, Izabella Wolf-Jedynak, Leszek Baraniewski, Marta Turska, Michał  Żebrowski, Sławomir Kacprowicz, Zdzisław Gójski, Rafał Czerwonka, Anna Ojer, Norbert Szczepański, Łukasz Kubik, Hanna Chodecka, Andrzej Krasnowolski, Jarosław Kotra, Piotr Grzegorczyk, Helena Kroszczyńska, Barbara Wielowieyska, Włodzimierz Zalewski, Regina Balinow i Jacek Wiśnicki.

Rada Dzielnicy Wesoła (KO – 8, PiS – 5, Sąsiedzi dla Wesołej-Ruchy Miejskie – 4, Tak Wesoła 2018 – 4)
Edward Kłos, Grażyna Weber, Elżbieta Nowosielska, Stefan Słowikowski, Joanna Gorzelińska, Aleksandra Monika Paradowska, Łukasz Przemysław Rusnarczyk, Małgorzata Zaremba, Krzysztof Ryszar Bombik, Leszek Stanisław Winiarski, Grażyna Bany, Marian Mahor, Katarzyna Anna Zakrzewska, Maria Szyszko, Krzysztof Edward Kacprzak, Magdalena Jędrzejewska-Pyrzanowska, Marcin Grzegorz Jędrzejewski, Ewa Magdalena Tucholska, Anna Kęzik, Wojciech Zdzisław Mastalski, Karolina Anna Piórkowska.