Praga-Północ wypowiada wojnę szczurom

Mieszkańcy Pragi Północ od jakiegoś czasu alarmowali, że w ich mieszkaniach pojawiają się szczury. Urząd dzielnicy postanowił działać – rozpoczyna się deratyzacja. W sumie, z gryzoni ma zostać oczyszczonych 36 miejskich budynków.

Szczury od dawna są dużym problemem w miastach. Dostosowują się do warunków, przebywają najchętniej tam, gdzie łatwo znajdują pożywienie, więc idealnym miejscem dla nich są m.in. altany śmietnikowe, nory czy piwnice. Często też przenoszą się do mieszkań, a to, poza mało przyjemnymi doznaniami estetycznymi, jest po prostu niebezpieczne, bo choroby, które przenoszą, są groźne nie tylko dla zdrowia, ale nawet życia. Szczury są inteligentne więc pozbycie się ich łatwym zadaniem nie jest, a do tego bardzo szybko się rozmnażają. Dlatego jak mieszkańcy Pragi Północ zaczęli alarmować, że w ich mieszkaniach są gryzonie, Dzielnica postanowiła działać.

Wypowiadamy zdecydowaną wojnę gryzoniom. Na ten cel zostały przeznaczone konkretne pieniądze, na razie w wysokości 80 tys. złotych – mówi Ilona Soja-Kozłowska, burmistrz dzielnicy Praga-Północ. Program, który rozpocznie się w najbliższych dniach, obejmie w pierwszym etapie 36 miejskich budynków na 7 ulicach.

Będą to zarówno działania doraźne, przeprowadzone na prośbę mieszkańców oraz administratorów budynków, jak i skoordynowane akcje obejmujące większą liczbę należących do miasta nieruchomości.

Na początek deratyzacja obejmie 36 kamienic będących w zarządzie ZGN Praga-Północ na 7 ulicach: Szwedzka, Zachariasza, Siedlecka, Tarchomińska, Kępna, Brzeska oraz Mackiewicza.

Po zakończeniu pierwszego etapu Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Praga-Północ przeprowadzi kolejny etap deratyzacji. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje nieruchomości do administratorów budynków lub bezpośrednio do ZGN Praga-Północ – mówi Karolina Jakobsche, rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy i apeluje, aby dbać o porządek wokół altan śmietnikowych, nie wyrzucać odpadów, szczególnie jedzenia, poza miejsca do tego przeznaczone oraz regularnie sprzątać w piwnicach.
Urząd dzielnicy zapowiada także kampanię informacyjną skierowaną do mieszkańców.

 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content