Praga-Południe: które boiska są otwarte? jak przygotowują się przedszkola do wznowienia działalności?

W całym mieście od 14 maja otwierane są obiekty sportowe. Od 18 natomiast przedszkola. Jak wyglądają przygotowania do nowej rzeczywistości na Pradze Południe? Które boiska już są otwarte? Co dzieje się w placówkach szykujących się na przyjęcie maluchów?

Boiska

Praga-Południe od dzisiaj (14 maja) sukcesywnie otwiera obiekty sportowe na świeżym powietrzu. Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i warszawskimi klubami sportowymi stworzono szczegółowe wytyczne sanitarne uwzględniające specyfikę̨ dyscyplin i obiektów.

-Instrukcje dotyczą̨ m.in. zorganizowania przez zarządców obiektów strefy przemieszczania się̨, aby uczestnicy i trenerzy rozpoczynający i kończący swoje aktywności fizyczne nie mieli ze sobą̨ kontaktu lub kontakt ten był możliwie najbardziej ograniczony. Wciąż pozostają zamknięte pływalnie czy hale sportowe. Od 18 maja zgodnie z wczorajszą konferencją rządu nastąpią kolejne zmiany w korzystaniu z obiektów sportowych, o czym na bieżąco będziemy informować – mówi Michał Szweycer z Urzędu Dzielnicy Praga-Południe i wymienia obiekty, które zostają otwarte: 

  • Obiekt ogólnodostępny (boisko do piłki nożnej, boisko do koszykówki i siatkówki) w Parku Polińskiego
  • Boisko Orlik przy Tarnowieckiej 4
  • Boisko sportowe na terenie Kamionkowskich Błoni Elekcyjnych
  • Boisko piłkarskie pełnowymiarowe trawiaste KS Drukarz
  • Boisko piłkarskie o sztucznej nawierzchni KS Drukarz

Przedszkola

Od poniedziałku 18 maja ruszają przedszkola. Jak wyjaśnia Urząd Dzielnicy, wyniki zebranych ankiet wskazują na potrzebę zorganizowania opieki dla ok. 33% dzieci uczęszczających do publicznych przedszkoli oraz ok. 22% dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie Pragi Południe.

Łącznie to 1950 dzieci. Liczba miejsc jaką dysponuje Dzielnica, spełniających obecne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego to około 2100. Przedszkola i szkoły intensywnie przygotowują się do przyjęcia dzieci od 18 maja br. Sale są dezynfekowane, opracowywane są odpowiednie procedury oraz zamawiane są niezbędne środki ochrony osobistej (rękawiczki, maseczki, przyłbice) i dezynfekujące. Teren wokół placówek był ponadto w tym tygodniu ozonowany – wyjaśnia Michał Szweycer.

 

Foto: KS Drukarz

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content