Praski, nadwiślański raj

Plaża Poniatówka to dla wielu prażan, i nie tylko, ulubione miejsce letniego relaksu. W tym roku można tam nie tylko leniuchować na kocu i pograć w piłkę, ale także dostać bilet do teatru lub na rejs.

W ciepłe, zwłaszcza weekendowe dni i wieczory, na popularną Poniatówkę przychodzi mnóstwo ludzi. Słychać gwar rozmów, śmiechy plażowiczów, w powietrzu unosi się zapach smażonych kiełbasek i często słychać muzykę.

Lubię tu przychodzić, bo panuje luźna, swobodna atmosfera. Nie ma betonu, jest plaża, są drzewa. Można się poczuć niczym na wakacjach – rozmarzyła się Alicja Gronowska z Pragi.

Jest piasek, jest zielono i jest mi tu wyjątkowo dobrze. Na bulwarach w lewobrzeżnej części Warszawy jest może i ładniej, ale tu czuję się bliżej przyrody. Jedyne, co mi przeszkadza, to że niektórzy nie sprzątają po sobie i zostawiają góry śmieci. Nie bardzo potrafię zrozumieć, dlaczego tak się zachowują – zastanawia się Elżbieta Witek z Woli.

Miasto próbuje znaleźć na to sposób i zachęca warszawiaków do sprzątania po sobie na bulwarach czy plażach. Kto chce zachować czystość nad Wisłą, ten może także wybrać sobie upominek. Wystarczy odwiedzić Punkt Wymiany Odpadów (jeden z nich znajduje się na plaży Poniatówka) i tam, za odpowiednią ilość szklanych lub plastikowych butelek zebranych nad Wisłą, można otrzymać bilet na rejs, do teatru, drewno, wodę lub ekologiczną torbę.

W tym roku w pobliżu Mostu Poniatowskiego pojawiła się też strefa rekreacyjna, która w zeszłym roku zlokalizowana była na Placu Defilad. Tworzą ją boiska do siatkówki plażowej oraz urządzenia do street workout-u, czyli różnego rodzaju drążki i poręcze. Każdy może z nich bezpłatnie korzystać. Przez całe wakacje odbywają się tam turnieje, pokazy sportowe i zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach Lata w Mieście. Ponadto dla najmłodszych, nieco dalej od brzegu Wisły, w cieniu drzew, jest duży plac zabaw. Atrakcji dla małych i dużych zatem nie brakuje. Warto więc iść na Poniatówkę, zrelaksować się, patrząc na królową polskich rzek, a najwytrwalsi może i zobaczą nadwiślański świt.


Warto zajrzeć: Szczegółowy program tego, co dzieje się na plaży rekreacyjnej na Poniatówce znajdziecie na stronie aktywnawarszawa.waw.pl/

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content