Problemy z wodą na Grenadierów!

Wczoraj przed naszą Redakcją czekali zaniepokojeni mieszkańcy ul. Grenadierów, którzy chcieli się dowiedzieć, dlaczego nie mają wody? Niezwłocznie podjęliśmy interwencję.

Na miejscu pojawili się przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Prace prowadzone są przy kilku chodnikach, w tym obok realizowanego na podstawie projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego (pisaliśmy o nim tutaj: https://mieszkaniec.pl/zmiany-na-grenadierow/). Co się stało?

– We wskazanej lokalizacji prowadzone są prace związane ze zgłoszeniem awarii na przyłączu wodociągowym i wypływu wody przy ulicy Grenadierów 10A. Nasze służby niezwłocznie przystąpiły do działania. Okazało się, że wymiany wymaga całe przyłącze wodociągowe, a także zasuwa. Pracownicy MPWiK Warszawa po wykonaniu niezbędnych prac przygotowawczych dziś po południu zajmą się wymianą przewodu. Bez dostaw wody jest jeden trzypiętrowy blok – mówi Marek Smółka, rzecznik prasowy MPWiK.

Aby mieszkańcy mieli dostęp do wody na miejscu podstawiono beczkowóz. Kiedy mieszkańcy mogą spodziewać się zakończenia prac?

– Na tym etapie prac nie jesteśmy jednak w stanie określić dokładnej pory przywrócenia zasilania w wodę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, szacujemy, że prace zakończymy dziś lub jutro. Dokładamy obecnie wszelkich starań, aby stało się to możliwie najszybciej – dodaje Marek Smółka.

O tym czy awaria wpłynie na równolegle budowaną drogę rowerową MPWiK poinformuje w późniejszym terminie.   

/MK/ 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content