Prowadziła sklep internetowy, oszukała 300 osób!

Policjanci z komendy na Pradze Północ oraz Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 44-letnią kobietę podejrzaną o dokonanie oszustw internetowych. Zatrzymana usłyszała dotychczas 16 zarzutów. Grozi jej kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

16 zarzutów za oszustwa internetowe i 2 miesiące aresztu dla podejrzanej

Wspólne działania policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją komendy na Pradze Północ oraz funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji doprowadziły do aresztowania 44-letniej kobiety, kobiety podejrzanej o dokonywanie oszustw internetowych.

Zatrzymana kobieta za pośrednictwem swojej strony internetowej oraz popularnego serwisu ogłoszeniowego sprzedawała telefony komórkowe. Problem w tym, że żaden z nabywców nigdy nie ujrzał zakupionego przez siebie towaru. Mimo, że za niego zapłacił. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, ofiarami tego przestępstwa w ciągu krótkiego czasu padło około 300 osób z całego kraju!

44-latka od października tego roku prowadziła własną działalność gospodarczą, oferując do sprzedaż telefony komórkowe po bardzo atrakcyjnych cenach – o kilkaset złotych taniej niż u innych sprzedawców. Nic zatem dziwnego, że zainteresowanie jej ofertą było bardzo duże. Aby otrzymać zamówiony towar trzeba było wcześniej za niego zapłacić. Jednak po przelaniu pieniędzy, żaden z klientów nigdy nie ujrzał zakupionego telefonu.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanej, policja zabezpieczyła telefony komórkowe, laptopy, komputer oraz nośniki danych, a także dokumenty w postaci wezwania z banku do zwrotu pieniędzy pokrzywdzonym w ramach złożonych reklamacji. Policjanci szacują, że pokrzywdzonych w tej sprawie może być około 300 osób z całej Polski. Jednak śledztwo w tej sprawie nadal trwa.

Wobec zatrzymanej sąd zastosował 2 miesiące aresztu. Postawiono jej dotychczas 16 zarzutów. Jeśli zostaną udowodnione, kobiecie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Uwaga na oszustów internetowych!

Powyższe sprawa jest tylko jedną z wielu podobnych przestępstw, których liczba nasila się przed świętami. Okres przedświąteczny i panujący pośpiech stwarzają idealne warunki dla przestępców, którzy korzystając z naszej nieuwagi, będą próbowali skusić na zakup towarów w atrakcyjnych cenach.

Pamiętajmy, aby zweryfikować sprzedawcę/usługodawcę w niezależnych źródłach informacji, szczególną uwagę poświęćmy na analizę negatywnych opinii, gdyż te mogą być bardziej miarodajnym źródłem informacji niż pozytywne opinie na temat tego sprzedawcy/usługodawcy. Czytajmy też uważnie regulamin sprzedawcy/usługodawcy oraz sprawdzajmy, czy zostały podane jego dane kontaktowe, czy adres istnieje i czy jest widoczny na mapach internetowych. /jn/

(Patrz również „Czytaj, nie klikaj”)

Źródło: KRP VI 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content