Przebudowa Warszawy Zachodniej – zmiany w rozkładach pociągów miejskich

Od niedzieli, 12 marca, zmieni się kolejowy rozkład jazdy. Inaczej będą kursowały pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej wszystkich linii oraz Kolei Mazowieckich

Zmiany spowodowane są przebudową dworca Warszawa Zachodnia i linii kolejowych Warszawskiego Węzła Kolejowego. Na stacji Warszawa Zachodnia dla ruchu regionalnego i aglomeracyjnego oraz przejazdu przez podmiejską linię średnicową dostępny będzie nadal peron nr 2. Ponadto, w ramach kolejnego etapu prac, na linii radomskiej (pomiędzy Warszawą Zachodnią i Alejami Jerozolimskimi) oraz na linii grodziskiej (pomiędzy Warszawą Zachodnią i Włochami), ruch pociągów podmiejskich będzie prowadzony wyłącznie po jednym torze – w obu kierunkach. Zmienią się także rozkłady jazdy Kolei Mazowieckich.

SKM – zmiany na linii S1

Od 12 marca na całej trasie linii S1, tj. z Otwocka do Pruszkowa, pojedzie 14, a z Pruszkowa do Otwocka – 15 pociągów. W relacji OtwockWarszawa Aleje Jerozolimskie pojadą 4 pary pociągów, oznaczone w rozkładzie jako linia S10. Pozostałe połączenia będą realizowane na odcinku Warszawa WschodniaOtwock lub Warszawa WschodniaPruszków.

Ponadto od 16 do 18 marca, z powodu prac torowych w pobliżu stacji Warszawa Wawer, w godzinach późnowieczornych wstrzymane zostanie całkowicie kursowanie pociągów na odcinku Warszawa WschodniaWarszawa Falenica. Ostatnie pociągi, standardowo łączące Pruszków z Otwockiem, pojadą w skróconej relacji – między Pruszkowem a Warszawą Wschodnią. W tym czasie będą między Otwockiem a Warszawą Falenicą będą kursowały wahadłowo pociągi SKM S1.

  • Rozkład jazdy pociągów SKM linii S1 ważny od 12 marca;
  • Rozkład jazdy pociągów SKM linii S10 ważny od 12 marca.

Linia SKM S2

Od 12 marca pociągi linii S2 wrócą na trasę do Sulejówka Miłosny, ale będą kursowały do/z przystanku Warszawa Aleje Jerozolimskie i nie dojadą do Lotniska Chopina. Na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Sulejówek Miłosna pojedzie 17 pociągów, a w odwrotnej relacji – 18 pociągów. Składy oznaczone w rozkładzie jako linia S20, będą kursowały pomiędzy Sulejówkiem Miłosną i stacjami Warszawa Wschodnia lub Warszawa Centralna.

  • Rozkład jazdy pociągów SKM linii S2 ważny od 12 marca;
  • Rozkład jazdy pociągów SKM linii S20 ważny od 12 marca.

Linia SKM S3

Od niedzieli, 12 marca, pociągi linii S3 powrócą na Lotnisko Chopina. W dni powszednie do stołecznego portu lotniczego pojedzie 18 par pociągów. Część z nich, podobnie jak dotychczas, dotrze do Radzymina, a pozostałe do: Wieliszewa, Legionowa Piasków lub Legionowa.

W dni wolne od pracy wszystkie pociągi SKM S3 będą kursowały do/z Legionowa Piasków. Podobnie, jak w dni powszednie, 18 składów dotrze na Lotnisko Chopina.

Nowe linie S4/S40

12 marca zadebiutuje linia S4, która połączy Piaseczno z Warszawą, Legionowem i Wieliszewem przez linię obwodową i stację Warszawa Gdańska. W dni powszednie z Piaseczna do Wieliszewa pojedzie 19, a z Wieliszewa do Piaseczna – 18 pociągów. Mieszkańcy Piaseczna i okolic w dni powszednie będą mieli również do dyspozycji (od 13 marca) pociągi linii S40, które pojadą do stacji Warszawa Główna. Dzięki temu, w dni powszednie, na odcinku Piaseczno – Warszawa Zachodnia pociągi SKM będą kursowały z częstotliwością co około 30 minut.

W dni wolne od pracy, pociągi S4 będą kursowały pomiędzy Piasecznem i Legionowem, a wybrane pojadą do i z Wieliszewa. Do Legionowa pojedzie 20, a do Piaseczna – 18 pociągów.

Jakie bilety?

Z uwagi na trwające prace modernizacyjne Dworca Warszawa Zachodnia obowiązują wzajemne honorowania biletów ZTM, Kolei Mazowieckich (KM) i PKP Intercity (PKP IC). Z wykazem czasowych wzajemnych honorowań biletów ZTM, KM i PKP IC można zapoznać się pod tym linkiem.

/um/ 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content