Realizacja programu Rodzina 500+ na Mazowszu

W stolicy do połowy czerwca rozpatrzono tylko 54% złożonych wniosków programu Rodzina 500 plus. Niektóre dzielnice wydały zaledwie około 25% decyzji, inne już ponad 80%.

Obecna na konferencji prasowej, podsumowującej stan realizacji programu Rodzina 500 plus na Mazowszu na połowę czerwca, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podkreśliła, że Warszawie przygląda się cała Polska. Ważne jest więc to, aby we wszystkich stołecznych dzielnicach sprawnie wypłacano pieniądze.

Do tej pory na terenie Mazowsza zostało złożonych ponad 384 tysięcy wniosków i wypłacono ponad 712 tysięcy świadczeń na kwotę ponad 355 milionów złotych. Rekordowa wypłata – aż 6 tysięcy złotych – trafiło do Baboszewa, gdzie jedna rodzina otrzymała świadczenie na 12 dzieci. Wojewoda wyjaśnił, że Mazowiecki Urząd Wojewódzki przekazał ponad ponad 512 milionów złotych na realizację programu.

Nie ma możliwości, aby jakaś gmina nie miała pieniędzy na wypłaty. Będą one realizowane na bieżąco. Reagujemy na wszystkie sygnały ze strony obywateli i staramy się jak najszybciej rozwiązywać i wyjaśniać wszystkie problemy – podkreślił wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

W sumie w województwie mazowieckim uprawnionych do świadczenia wychowawczego jest 460 tysięcy dzieci. Rodziny mają czas do końca czerwca na złożenie wniosków, aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem za okres trzech miesięcy. Po tym terminie otrzymają świadczenia od tego miesiąca, w którym złożą wniosek.

500+ w woj mazowieckim

W dni robocze, w godzinach 8-16 czynna jest infolinia – numer 22 695 71 22.