Recepta przez internet z każdego miejsca na ziemi

Recepta przez internet z każdego miejsca na ziemi

Recepta przez internet w Twoich rękach w kilka minut. Co trzeba zrobić, żeby ją dostać? Jakie warunki należy spełnić?

Gdy nie masz siły na wyjście do lekarza

Jest wiele czynników chorobowych, które mogą doprowadzić do tego, że nie jesteśmy w stanie podnieść szklanki z wodą, bądź co gorsza – wyjść nawet z łóżka. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi konsultacja lekarska online, która może być zrealizowana za pomocą internetu, bądź w formie rozmowy telefonicznej. Każdy lekarz, czy specjalista jest zobowiązany do udzielenia konsultacji przez telefon lub internet w taki sam zaangażowany sposób, jak miałoby to miejsce bezpośrednio w gabinecie i jeżeli konsultacja skończy się koniecznością otrzymania e-Recepty, a taka recepta przez internet również powinna zostać wystawiona bez jakichkolwiek problemów i dopłat. Recepta przez internet ma oczywiście to do siebie, że zostanie tylko wystawiona online, należy ją zrealizować już stacjonarnie w aptece. Mimo informatyzacji polskiej służby zdrowia nadal jest bezwzględny zakaz sprzedaży leków na receptę z opcją wysyłki pocztowej czy kurierskiej.

Chcąc skorzystać z placówek, które świadczą konsultacje online, należy przede wszystkim zweryfikować taką placówkę pod względem jej faktycznej działalności. Niestety cyfryzacja niesie za sobą mnóstwo plusów, ale i równie tyle minusów, a największym z nich jest żerowanie na ludzkiej nieświadomości, dlatego priorytetem jest weryfikacja, a to wszystko dla bezpieczeństwa naszego, naszych danych osobowych i finansowych, ponieważ większość konsultacji lekarskich przez platformy medyczne to konsultacje płatne jak w placówkach prywatnych.

Korzystaj ze sprawdzonych źródeł

Dzięki temu, że działa w Polsce EDM, czyli Elektroniczna Dokumentacja Medyczna, elektroniczna wymiana między podmiotami leczniczymi jest płynna i bezpieczna. A dlaczego bezpieczna? Ponieważ, dzięki temu lekarz, który przykładowo będzie Cię leczył na SOR, ma wgląd do Twojej dokumentacji i historii choroby, co minimalizuje ryzyko źle dobranych leków. W kryzysowych sytuacjach sprawdza się ten temat doskonale. Dodatkowym dużym atutem jest fakt, że gdy wystawiona recepta przez internet zostanie automatycznie zapisana w dokumentacji medycznej, powoduje, że minimalizuje się wystawianie recept dublujących się oraz minimalizuje wyłudzanie większej ilości leków. Takie sytuacje niestety nie ustępują, ale dzięki EDM można kontrolować ilość leków wystawianych przez wielu różnych lekarzy.

W internecie jest wiele platform medycznych, które oferują odpłatne konsultacje lekarskie, jedną z najpopularniejszych jest haloDoctor.pl, która oferuje dostęp do konsultacji online z najlepszymi specjalistami z całej Polski, którzy oferują konsultacje o każdej porze dnia i nocy, dzięki czemu nie trzeba się już gimnastykować z własnym kalendarzem, aby zrobić sobie okienko na wizytę. W przypadku haloDoctor lekarze czekają na Ciebie, a nie Ty na nich. Korzystając z takiej platformy oprócz konsultacji medycznej, może zostać również wystawiona recepta przez internet, czy zwolnienie lekarskie, jeśli są do tego podstawy medyczne.

Recepta przez internet

Wystawiona recepta przez internet ma taką samą wartość jak ta, która została wystawiona w gabinecie, więc nie ma się czego obawiać, gdy rozważamy konsultację lekarską online. Jeśli korzystamy z platformy haloDoctor, to oferuje nam ona dwie opcje, jeśli chcemy receptę na dany lek:

  • Płatna konsultacja lekarska. W tym przypadku wybieramy odpowiedniego lekarza, datę oraz godzinę wizyty. Opłacamy konsultację i czekamy na wizytę, podczas której lekarz na podstawie danych od pacjenta oraz oceny jego stanu zdrowia wystawi odpowiednie dokumenty,
  • Formularz na stronie i tutaj uzupełniamy wszelkie wymagane dane oraz finalizujemy płatność za konsultację lekarską. Lekarz na podstawie danych przeanalizuje je, ale w przypadku jakikolwiek wątpliwości będzie telefonował do Ciebie, dlatego bardzo ważne jest, aby poprawnie uzupełnić dane w formularzu.

Jak widać – recepta przez internet nie jest trudna do otrzymania, należy po prostu pamiętać, że trzeba zgłaszać się po nią do pewnych i zweryfikowanych platform medycznych.

Każda taka recepta składa się z 4-cyfrowego kodu PIN, który należy przekazać farmaceucie w aptece wraz z numerem pesel. Można również pokazać kod QR, który jest przy recepcie na naszym, indywidualnym, Internetowym Koncie Pacjenta.

Artykuł sponsorowany

Foto: stock.adobe.com/pl

 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content