Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2021/22 – ważne daty

Już za dwa miesiące rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Przedstawiamy szczegółowy harmonogram, z którym warto zapoznać się już dzisiaj, aby nie przegapić obowiązujących dat i terminów.

Nabór rusza 17 maja i od tego dnia przyjmowane będą wnioski wraz z dokumentami. Czas na to jest do 21 czerwca, ale uwaga:

uczniowie, którzy planują naukę w klasach dwujęzycznych, międzynarodowych, sportowych, mistrzostwa sportowego, przygotowania sportowego oraz oddziałów, do których obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych, czasu mają mniej, bo do 31 maja.

Od 1 do 14 czerwca zaplanowano sprawdziany. Kandydaci zostaną sprawdzeni z uzdolnień kierunkowych, kompetencji językowych, predyspozycji językowych a także odbędą się próby sprawności fizycznej – dokładne daty ustalą i podadzą dyrektorzy szkół. 17 czerwca uczniowie dowiedzą się jakie uzyskali wyniki na tych sprawdzianach. Kolejny etap to dostarczenie do szkół świadectw ukończenia podstawówek oraz zaświadczeń o wynikach egzaminu 8-klasisty: 25 czerwca – 14 lipca.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych poznamy 22 lipca, a kandydatów przyjętych i nieprzyjętych – 2 sierpnia.

3 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca.

/um/

 

  

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content