Rolkarze i wrotkarze przejadą ulicami Warszawy

Dzisiaj wieczorem odbędzie się Nightskating Warszawa. Rolkarze i wrotkarze przejadą ulicami Warszawy.  Jest to kolejna impreza z cyklu nocnych przejazdów ulicami miasta. Celem wydarzenia jest popularyzacja rolkarstwawrotkarstwa jako sportu dla wszystkich. W imprezie mogą wziąć udział osoby, które będą się poruszać albo na rolkach, albo na wrotkach. Nie ma ograniczenia wiekowego, jednak ważna jest umiejętność pewnego poruszania się w dużej grupie i co ważne, umiejętność hamowania. Zalecane jest posiadanie kasku oraz ochraniaczy.

W imprezie nie mogą wziąć udziału osoby poruszające się na hulajnogach, deskorolkach, longboardach czy rowerach. Poruszanie się grupy jest możliwe po udostępnionych przez policję drogach. Nie można jechać ani po ścieżkach rowerowych, ani po chodnikach.

Przejazd odbędzie się ulicami, po których zazwyczaj poruszają się samochody. Trasa będzie zabezpieczona przez policję. Grupa poruszających się osób będzie pilotowana przez Nightskating Warszawa Team, który odpowiada za bezpieczeństwo przejazdów przez skrzyżowania. NS Team będzie pilnować, by żaden samochód nie przeciął kolumny rolkarzy i wrotkarzy. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Trasa Nightskating Warszawa

Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Marszałkowska – Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Jana III Sobieskiego – Aleja Rzeczypospolitej – Branickiego – Płaskowickiej – Aleja Komisji Edukacji Narodowej – Aleja Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – Bukowińska – Domaniewska – Puławska -Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście.

Zbiórka pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu zaplanowana jest o godzinie 19.30, start – godzinę później.

Więcej informacji dla uczestników imprezy dostępnych jest na Nightskating Warszawa

Kolejne przejazdy Nightskating Warszawa

4 czerwca, 23 czerwca, 30 lipca, 1 września, 15 września i 1 października.

Utrudnienia w ruchu

Warto mieć na uwadze fakt, że przejazdy po lewej stronie Warszawy, przez trzy dzielnice, spowodują w czasie przejazdu rolkarzy i wrotkarzy utrudnienia w ruchu. Na trasie przejazdu ruch będzie czasowo wstrzymany. Mogą wystąpić utrudnienia i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej na terenie Śródmieścia, Mokotowa i Ursynowa. Szczegóły tych zmian nie są dostępne na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego. Trzeba się zatem liczyć z nocnymi utrudnieniami na całej trasie i uzbroić się w cierpliwość. Można za to kibicować! /om/

Źródło: nightskating.pl
Foto: pixabay.com, FB/Nightskating.WarszawaBieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 2(818) ROK XXXII
Następne wydanie 9.02.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content