Rowerem przez most Łazienkowski w następne wakacje

kladka2_png_678-443

Wizualizacja źródło ZDM Warszawa

W przyszłoroczne wakacje gotowa będzie kładka dla pieszych i rowerów na moście Łazienkowskim. Podpisano już umowę na zaprojektowanie i budowę pieszo-rowerowej kładki podwieszonej pod przeprawą.

Pieszo-rowerowa przeprawa przez Wisłę to kilkusetmetrowa stalowa konstrukcja, która będzie podwieszona pod mostem oraz przyczółki po obu stronach Wisły. Kładka będzie miała szerokość 3,4 m, zostanie podwieszona poniżej pomostu przeprawy, a jej nachylenia nie przekroczą 6-7 proc. Cała trasa zostanie wyposażona w nowe oświetlenie. Powstaną dwie takie kładki – po północnej i południowej stronie mostu. Na lewym brzegu Wisły połączą się z drogami rowerowymi na Cyplu Czerniakowskim, a na praskim brzegu – z drogą rowerową wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego.

Wybudowana zostanie także dodatkowa kładka nad Wałem Miedzeszyńskim (po północnej stronie węzła Trasy Łazienkowskiej), która połączy się z wybudowaną właśnie drogą dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych. Zachowana zostanie również rezerwa pod ewentualną przyszłą rampę, pozwalającą dostać się na plaże i ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu Wisły.

Termin zakończenia budowy kładki mija 27 lipca 2017 r.

Wizualizacja źródło ZDM Warszawa

(UM)

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content