Rowerowy maj – finisz zapisów

rowerowy maj podsumowanie 1 m foto UM

Jeszcze tylko do piątku 9 lutego można zapisywać się do siódmej edycji akcji Rowerowy Maj. Zachęca ona, by w maju – i nie tylko – dojeżdżać do szkół i przedszkoli na rowerach lub hulajnogach.

Kampania ma promować zrównoważony transport, kształtować dobre nawyki komunikacyjne u starszych i młodszych dzieci. Chcemy, żeby zarówno młodzi ludzie, jak i ich rodzice zobaczyli, że do szkoły albo przedszkola szybko, przyjemnie i w dodatku zdrowo można dojechać na rowerze – tłumaczy Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Więcej chętnych na Rowerowy Maj

Do poniedziałku w południe do kampanii Rowerowy Maj zgłosiło się 388 placówek, w tym 27 nowych przedszkoli i 10 szkół. To o 68 szkół więcej niż w zeszłym roku na pięć dni przed końcem rejestracji.

Zeszłoroczna edycja kampanii Rowerowy Maj w Warszawie była rekordowa. Uczestniczyło w niej 100 tys. dzieci z 441 warszawskich placówek. Wszystkich przejazdów do szkoły lub przedszkola było 2,2 mln (każdy przynajmniej po pół kilometra). Oznacza to, że warszawskie dzieciaki wykręciły w zeszłym roku 1,1 mln km. To tak jakby okrążyły 28 razy ziemię.

Zasady akcji Rowerowy Maj

W czasie Rowerowego Maja – w tym roku będzie on trwał od 6 do 29 maja – miasto zachęca uczniów szkół podstawowych, przedszkolaki, a przy okazji także rodziców i nauczycieli, by przesiedli się z samochodów na rowery, hulajnogi i aktywnie dojeżdżali na zajęcia oraz do pracy. Każdy aktywny przejazd jest nagradzany naklejką. Im więcej aktywnych dojazdów, tym większa szansa na zdobycie ciekawych nagród!

Kampania rozgrywa się na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym/przedszkolnym. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody.

Jak się zapisać

Rejestracja do tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj odbywa się przez formularz zgłoszeniowy. Miasto wysłało szczegółowe informacje do publicznych placówek oświatowych. Niepubliczne szkoły i przedszkola, które chciałyby wziąć udział w kampanii muszą najpierw zgłosić się mailowo – na adres rowerowymaj@zdm.waw.pl

Rejestracja do kampanii jest jednoznaczna ze zgłoszeniem całej placówki, a decyzja powinna zostać przedyskutowana w gronie pedagogicznym. Rowerowy Maj to świetna zabawa, ale także dodatkowe zadania dla szkolnej lub przedszkolnej społeczności.

Zgłoszenia trwają do 9 lutego. Szczegóły kampanii, zasady i relacje z poprzednich lat znajdują się na stronie Rowerowego Maja .

Autor: UM

Foto: UM

gazeta Mieszkaniec, Warszawski Lokalny Portal Informacyjny Mieszkaniec, warszawskie informacjeerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content