Ruszają zapisy do akcji „Zima w Mieście”

30 grudnia 2021 roku ruszają zapisy na przyszłoroczną feryjną „Zimę w Mieście”. W 2022 roku za uczestnictwo w akcji rodzice warszawskich uczniów zapłacą 50 zł dziennie. Tyle kosztować będzie opieka i wyżywienie dziecka.

Zima w mieście 20212

Jak co roku samorząd stolicy organizuje akcję „Zima w Mieście”, której celem jest zapewnienie dzieciom i młodzieży szkolnej atrakcyjnego wypoczynku w czasie zimowych ferii.

Na warszawskich uczniów, którzy zdecydują się wziąć udział w akcji, czeka szeroka oferta zajęć, zapewniana przez ośrodki sportu i rekreacji, miejskie biura i urzędy dzielnic, szkoły, placówki wychowania pozaszkolnego i kultury oraz organizacje pozarządowe działające w obszarach edukacji, sportu i rekreacji, turystyki i kultury. Podobnie jak w minionych latach Feryjne Placówki Edukacyjne działać będą przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00.

Organizatorzy zapewniają, że akcja „Zima w Mieście 2022” zorganizowana będzie zgodnie z zaleceniami i przepisami przeciwepidemicznymi, opracowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Ma to oczywiście związek z pandemią w naszym kraju.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji „Zima w Mieście 2022” znaleźć można na stronie https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl).

Co zrobić, by wziąć udział w akcji „Zima w Mieście” w 2022 roku?

Zapisy do przyszłorocznej akcji „Zima w Mieście” rozpoczną się 30 grudnia, a zakończą 11 styczna 2022 roku. Odbywać się będą na dwa sposoby: osobiście lub za pośrednictwem internetu.

Liczba miejsc dla uczestników akcji „Zima w Mieście” jest ograniczona. Lista dzieci, które zostaną przyjęte zostanie opublikowana 12 stycznia 2022 roku o godzinie 16.00.

Rodzice zakwalifikowanych uczniów będą musieli dokonać opłaty i złożyć potwierdzenie jej w terminie od 13 stycznia 2022 od godziny 8.00 do 19 stycznia 2022 do godziny 12.00 (ewentualnie przedstawić zaświadczenie o zwolnieniu z opłat) wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

„Zima w Mieście” – zapisy osobiste

Aby w ten sposób zgłosić swoje dziecko do akcji „Zima w Mieście” należy udać się do wybranych szkół lub placówek specjalnych, które w roku szkolnym 2021/2022 organizują akcję (listę znaleźć można na wyżej wspomnianej stronie). Można to zrobić w godzinach pracy tych punktów.

„Zima w Mieście” – zgłoszenia za pośrednictwem internetu

Zgłoszenia za pośrednictwem internetu wystartują 30 grudnia 2021 o godzinie 8.00, a zakończą 11 stycznia 2022 roku.

Aby w ten sposób zapisać swoje dziecko na akcję „Zima w Mieście 2022”, należy wejść na stronę https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl, zarejestrować się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka. Po wprowadzeniu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych, trzeba wskazać preferowane szkoły.

Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku. Dokładną instrukcję dotyczącą zapisu można znaleźć na wspomnianej wyżej stronie.

W 2022 roku „Zima w Mieście” droższa ponad dwukrotnie!

W 2022 roku za opiekę i wyżywienie dziecka w ramach akcji „Zima w Mieście” rodzice będą musieli zapłacić 50 złotych dziennie! (zgodnie z wyliczeniami władz stolicy na obecną cenę składają się koszty opieki – 35 złotych – oraz koszty wyżywienia – 15 złotych). To ponad dwa razy więcej niż w 2021 roku, kiedy udział w akcji kosztował 20 złotych za dzień (10 złotych opłaty za opiekę oraz 10 złotych za wyżywienie).

Podniesienie opłat za uczestnictwo w akcji „Zima w Mieście” w 2022 roku Ratusz usprawiedliwia szybko rosnącą inflacją. Za dotychczasowe ceny nie da się zapewnić dzieciom opieki oraz odpowiedniego wyżywienia.

Nie wszyscy będą musieli zapłacić. Za darmo w przyszłorocznej akcji „Zima w Mieście” będą mogły wziąć udział dzieci i młodzież z rodzin w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki jest przedłożenie w Feryjnej Placówce Edukacyjnej zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie. /jn/

Źródło: Urząd m.st. Warszawy 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content