Ruszyła czwarta edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego
Wystartowała czwarta edycja projektu Szkolny Budżet Obywatelski. W tym roku wparcie otrzyma osiem szkół podstawowych i ponadpodstawowych, znajdujących się w różnych dzielnicach Warszawy. Inicjatorem projektu jest Fundacja Pole Dialogu.
Czym jest Szkolny Budżet Obywatelski?
Szkoły, które otrzymają wsparcie zostaną wyłonione z tych, które zgłoszą swój udział w projekcie do 6 listopada (pierwszeństwo mają te szkoły, które nie brały udziału we wcześniejszych edycjach SBO). Wybrane zostaną placówki, które przedstawią najciekawsze pomysły na wykorzystanie dodatkowych funduszy.
Propozycje te przygotują zespoły złożone z uczniów, uczennic, nauczyli oraz kadry kierowniczej. Będą oni pracować przy wsparciu mentorek i mentorów z Fundacji Pole Dialogu. Każda szkoła może indywidualnie dopasować realizację SBO do swojego harmonogramu.
Placówki, które wybrane zostaną do projektu otrzymają dofinansowanie w wysokości 1000 złotych. Pod warunkiem jednak, że dołożą drugie 1000 złotych z własnego budżetu (może to być np. budżet szkoły bądź budżet rady rodziców).
Rekrutacja trwa do 6 listopada 2022! Zgłoszenia zbierane są przez formularz, który można znaleźć pod adresem: poledialogu.typeform.com/SBO-rekrutacja.
Projekt Szkolny Budżet Obywatelski w Warszawie jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach miejskiego konkursu Młodzi kompetentni warszawiacy w swoim mieście 2022-2023. /jpn/
Foto: Pixabay