Ruszyło dożywianie dzieci. Ciepłe posiłki tylko na Pradze Północ

W  mieście ruszył program dożywiania dzieci. Na razie tylko Pradze Północ działa jedyna w Warszawie kuchnia, w której są przygotowywane ciepłe posiłki.

Do programu przygotowywania paczek dla uczniów szkół, włączyły się wszystkie placówki na Pradze Północ. Jedna z nich – SP 30 przy ul. Kawęczyńskiej 2, uruchomiła kuchnię, w której są przygotowywane ciepłe posiłki. To jedyna tak placówka w stolicy.

Rodzice mogą odbierać ciepłe posiłki 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) oraz raz w tygodniu otrzymać paczkę żywieniową (we wtorek lub czwartek). W jej skład wchodzą podstawowe produkty spożywcze, które mogą posłużyć do samodzielnego przygotowania posiłku w domu.  Lista produktów została opracowana przez koordynatorkę miejskiej kampanii „Wiem, co jem” po konsultacji  z dietetykami – mówi Karolina Jakobsche, rzecznik Urzędu Dzielnicy, Praga-Północ.

Obecnie ze wsparcia na Pradze Północ korzysta 422 dzieci. Każda z placówek prowadzi zapisy.

– Był pomysł, żeby Ośrodki Pomocy Społecznej zajęły się tematem i dobrze, że robią to szkoły, ponieważ one najlepiej znają potrzeby swoich uczniów i miały ich wcześniej również pod opieką – mówi burmistrz Dariusz Kacprzak. – Bardzo dobrze, że taka inicjatywa powstała. Już 3 tyg. temu rozmawiałem z dyr. OPS, Wojciechem Gajewskim, że z systemu uciekła nam grupa dzieci, która była żywiona z tzw. pul dyrektorskich. Cieszę się, że w ramach koordynacji prac w dzielnicach postanowiono objąć te dzieci ponownie programem dożywiania w całej Warszawie. W naszej dzielnicy program ruszył już w poniedziałek – dodaje burmistrz.

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content