Rzeczy warszawskie

Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta zaprasza na otwarcie całości wystawy głównej pt. Rzeczy warszawskie, które odbędzie się  9 i 10 czerwca.

W najbliższy weekend zostanie otwartych 13 nowych gabinetów. Wśród nich m.in. spodek z zastawy Bristolu z autografem Picassa z Gabinetu Relikwii czy suknia Syrena projektu Grażyny Hase znajdująca się w Gabinecie Ubiorów.

W sobotę i niedzielę na zwiedzających będą czekać kuratorzy i kuratorki, którzy opowiedzą o kolekcji i odpowiedzą na pytania. Otwarcie Muzeum Warszawy dla publiczności nastąpi w sobotę 9 czerwca o godzinie 10.00, kiedy pierwsi zwiedzający wejdą do muzealnych kamienic.

Oprócz zwiedzania nowych przestrzeni również będzie można zapisać się na szereg warsztatów związanych z tematyką poszczególnych gabinetów – warsztaty fotografii, heliograwiury czy topografii Starego Miasta (sobota i niedziela od godz. 10.00 do godz. 19.00).

Uroczyste otwarcie nastąpi 9 czerwca o godz. 19.00.

Po przemówieniu dyrekcji Muzeum oraz zaproszonych Gości, Muzeum zaplanowało koncert Sinfonii Varsovii.

Bezpłatne bilety umożliwiające zwiedzanie ukończonej wystawy głównej 9 i 10 czerwca będą dostępne w kasach Muzeum na Rynku Starego Miasta i we wszystkich oddziałach oraz on-line na bilety.muzeumwarszawy.pl.

 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content