#SekcjaDezynfekcja startuje na Białołęce

W czwartek, 23 kwietnia o godz. 19.00, na Białołęce startuje projekt #SekcjaDezyfekcja. To pierwsza warszawska dzielnica, w której organizacja Combat Alert przeprowadzi dezynfekcję na szeroką skalę.

#SekcjaDezynfekcja to ogólnopolski projekt zainicjowany przez Fundację na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert”, w ramach którego ponad 300 osób z organizacji proobronnych zajmuje się nieodpłatnym odkażaniem obiektów przestrzeni publicznej narażonych na kontakt z wirusem na terenie całego kraju, są to m.in.: poręcze, windy, domofony, ciągi komunikacyjne. Inicjatywę wspiera Ministerstwo Obrony Narodowej.

Na Białołęce w akcji weźmie udział 28 wolontariuszy – członków Combat Alert z Warszawy, część z nich to mieszkańcy właśnie tej dzielnicy. W sumie będzie sześć sekcji dezynfekcyjnych i dwa specjalne samochody z myjkami wysokociśnieniowymi. Dokładne miejsca, które będą dezynfekowane, są jeszcze uzgadniane.
Dołączyć może każdy, warunkiem jest: ukończenie 18 lat i posiadanie odpowiednich środków ochrony osobistej, bo akcja wiąże się z ryzykiem i trzeba mieć tego świadomość. Kontakt z organizatorem można znaleźć na stronie: www.combatalert.com.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content