Serce na nakrętki

Kiedy na Białołęce ustawiano serce na nakrętki, nikt nie spodziewał się tego, że po kilku dniach trzeba będzie je opróżnić! Mieszkańcy kolejny raz pokazali, że wystarczy podrzucić im pomysł i wszyscy chętnie zaczynają pomagać.

Wielki czerwony pojemnik przed wejściem do białołęckiego ratusza przy ul. Modlińskiej, został ustawiony z inicjatywy Zarządu Dzielnicy. Informacja o akcji szybko rozeszła się wśród mieszkańców i już w ciągu pierwszego tygodnia metalowe serducho zapełniło się po brzegi.

Pierwsza zebrana partia nakrętek została przekazana na rzecz zbiórki dla Nikodema Wasilewskiego, chłopca chorego na SMA typ 1.

Kolejne partie zebranych nakrętek będziemy przekazywać na następne cele charytatywne. Zachęcamy naszych mieszkańców chętnych do odbioru nakrętek na rzecz akcji pomocowych, w które są zaangażowani, aby odzywali się do nas. Zgłoszenia przyjmujemy w formie mejlowej: bialoleka.redakcja@um.warszawa.pl  – mówi Michał Grzybek z Wydziału Promocji Urzędu Dzielnicy Białołęka i dodaje, że zgłoszenie powinno wskazywać, na jaki cel będą przekazane nakrętki i numer telefonu do osoby, która będzie je odbierać.