Słowacja kontra „Olimpijczycy” – remis!

W Słowacji unihokej jest prawie sportem narodowym. Ale i my mamy swoich „dominatorów” w tej dyscyplinie, czyli niepokonanych uczniów Zespołu Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich z Pragi Południe.

7 marca ci właśnie uczniowie i absolwenci z Siennickiej 15 zmierzyli się w towarzyskim meczu unihokeja z pracownikami Ambasady Słowacji. Rywalizacja była zacięta. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 8 do 8. Ale polska gościnność jest na świecie równie sławna, jak sukcesy Słowaków w unihokeju, więc gospodarze „pozwolili” gościom z Południa wygrać w rzutach karnych 10 do 9.

Pamiątkowa statuetka za zwycięstwo trafiła do Ambasady Słowacji, zaś nasza młodzież otrzymała zaproszenie do Instytutu Słowackiego na Starówce na cykl wystaw sezonowych i seansów filmowych.

– Inicjatorami meczu byli pracownicy ambasady, którzy dowiedzieli się, że mamy świetną drużynę w tej dyscyplinie – mówi Barbara Mierzwa, dyrektor ZS nr 12.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content