Spotkanie w sprawie komunii. Obecność… OBOWIĄZKOWA!

Koniec kwietnia to czas ostatnich przygotowań do komunii – tak zawsze było. W tym roku z powodu epidemii odłożono wszystkie przygotowania, w większości kościołów ustalono, że dzieci przystąpią do tego sakramentu we wrześniu. To wstępne terminy, na tyle bezpieczne, że na ten moment tematem nie trzeba się zajmować. 

Diecezja w komunikacie poinformowała, że “decyzje w sprawie przełożenia i ustalenia nowych terminów po ustaniu epidemii podejmują Księża Proboszczowie w porozumieniu z katechetami i rodzicami dzieci”. 

Tymczasem, w na Pradze Południe postanowiono nieco przyspieszyć procedury. Dzisiaj rodzice otrzymali na Librusie informację o spotkaniu, które planowane jest 30 maja w kościele na placu Szembeka. Jest ono OBOWIĄZKOWE:

 

Właśnie otrzymaliśmy wyjaśnienie od Ks. Proboszcza, które publikujemy:

Szanowna Redakcjo,
Jako proboszcz z parafii z pl. Szembeka proszę o sprostowanie informacji dotyczącej I komunii św. dzieci. Parafia działa zgodnie z prawem – Ks. Proboszcz i nasi katecheci wspólnie zaprosiliśmy rodziców na spotkania do kościoła, gdzie może być 80 osób. Parafia ustaliła kolejno 3 spotkania we wtorek, w środę i w czwartek dla małych grup. To rodzice ciągle do nas piszą, dzwonią z zapytaniem daty I komunii św. Te zaplanowane spotkania są odpowiedzią na prośby rodziców. Nie ma mowy o zmuszaniu kogokolwiek. Jest mowa o obowiązku przyjścia w maseczce.

Z nadzieją na szybkie wyjaśnienie

Ks. Krzysztof Ukleja

 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content