Stowarzyszenie Wspólne Podwórko

Stowarzyszenie Wspólne Podwórko jest organizacją non-profit, działającą od 16 lat na rzecz kompleksowego wsparcia rozwoju dzieci i młodzieży, a także dorosłych i ich środowiska społecznego w Dzielnicy Praga-Południe. Stowarzyszenie oferuje zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach Centrum Aktywnego Dziecka oraz Poradni Rodzinnej Stowarzyszenia. Duża część oferty Stowarzyszenia jest dostępna bezpłatnie. W ramach oferty Poradni można skorzystać z szerokiego wachlarza zajęć, konsultacji. Są to konsultacje psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne, reedukacja, terapia ręki, konsultacje prawne, mediacje, ponadto można skorzystać z oferty zajęć grupowych dla dzieci i dla dorosłych, np. grup socjoteraputycznych, warsztatów umiejętności społecznych, profilaktycznych oraz warsztatów wychowawczych i podnoszących specjalistyczne kompetencje. Dużym zainteresowaniem cieszą się aktualnie warsztaty antystresowe.

Stowarzyszenie od roku 2013 współtworzy Lokalny System Wsparcia w Dzielnicy Praga-Południe, a od roku 2018 jest Liderem LSW skierowanego do dzieci w wieku 6-18 lat oraz ich rodzin.

Najważniejsze projekty wieloletnie realizowane przez Stowarzyszenie na terenie całej dzielnicy to Świetlica Socjoterapeutyczna – Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego w dzielnicy Praga-Południe” 2011-2020, Centrum Aktywnego Dziecka w latach 2020-2023, jak również konsorcjalne projekty „Rodzina Wspólna Sprawa” w latach 2015-2021 oraz „Partnerstwo dla dzieci Pragi Południe” 2013-2020.

Stowarzyszenie ściśle współpracuje z Uniwersytetem SWPS, lokalnymi przedszkolami, szkołami oraz Placówkami Wsparcia Dziennego realizując na ich terenie zajęcia socjoterapeutyczne, warsztaty, Akademię Rodzica jak również zajęcia specjalistyczne.

Oferta organizacji jest skierowana do dzieci w wieku 0 -18 lat oraz ich rodzin jak również do osób pracujących lub planujących w przyszłości pracę z dzieckiem i rodziną oraz seniorów.

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content