Sukces praskiej policji – dziupla samochodowa zlikwidowana (ZDJĘCIA)

Bieżąca, systematyczna praca operacyjna i regularne działania policjantów zajmujących się przestępczością samochodową na Pradze Południe po raz kolejny zakończyły się dotarciem do dziupli samochodowej.

Policjanci operacyjnie ustalili, gdzie znajduje się posesja, na której podejrzewany o kradzieże i paserstwo pojazdów przyjmuje kradzione samochody, które następnie demontuje. Funkcjonariusze wykonali niezbędne ustalenia i sprawdzenia, podejmowali obserwacje. Wspólnie z kryminalnymi oraz ekspertem z zakresu badań mechanoskopijnych pojawili się pod wskazanym adresem.

Na miejscu zastali 39-latka. Jak się okazało, miał on dwa kradzione bmw, jedno warte 200 tysięcy złotych drugie 65 tysięcy. Poza tymi autami funkcjonariusze ujawnili też dwa bmw częściowo już zdemontowane oraz liczne części i elementy samochodowe pochodzące z przestępstw. Wśród nich zabezpieczono kluczyki samochodowe, poduszki powietrzne, podzespoły elektroniczne, sterowniki, kierownice, deski rozdzielcze, radia, skrzynie biegów, silniki. Łącznie zabezpieczono 542 dowody rzeczowe wskazane przez eksperta z zakresu mechanoskopii, które teraz zostaną poddane szczegółowym badaniom. 39-latek trafił do policyjnej celi.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 19 zarzutów umyślnego paserstwa. W sadzie zdecydowano o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec podejrzanego. Sprawa ma  charakter rozwojowy i nie wyklucza się kolejnych zarzutów.

Źródło: policja.waw.pl