Świąteczne rozświetlenie Warszawy!

W sobotę, 8 grudnia ok. godz. 15.30, ulice Warszawy rozbłysną już po raz dziesiąty. Na spacerowiczów przemierzających Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto i Podzamcze, oprócz okazałych świetlnych ozdób, będą czekać liczne świąteczne atrakcje.

Tuż po zapadnięciu zmroku, przy pomniku Kopernika, będzie można spotkać teatr uliczny, a w nim bajkowe skrzaty, śnieżynki i anioły sypiące na publiczność anielski pył. Stamtąd w asyście Orkiestry Mikołajów spacerowicze ruszą szlakiem świetlnych ozdób aż do Multimedialnego Parku Fontann. W trakcie wędrówki spotkamy mikołajkowe chóry, orkiestry dęte i oryginalną orkiestrę dudziarzy – Pipes & Drums, która jako jedyna w Polsce wykonuje tradycyjną szkocką muzykę na wielkich dudach szkockich.

O godz. 17.00 przy hotelu Bristol będzie można obejrzeć świetlny pokaz audiowizualny wyświetlany na tym historycznym budynku. Spacer Traktem Królewskim będą umilać występy chórów – profesjonalnych i złożonych z tych warszawiaków, którzy wcześniej poznali wszystkie tajniki chóralnego śpiewania podczas specjalnie przygotowanych warsztatów u dyrygentki Ewy Jurkiewicz. 

Po drodze na spacerowiczów będą czekały liczne atrakcje oraz słodkie upominki, a z głośników popłyną świąteczne melodie oraz relacja na żywo z plenerowego studia Radia Kolor – patrona medialnego wydarzenia.

Spragnionych i zmarzniętych spacerowiczów MPWiK poczęstuje herbatą przygotowaną z warszawskiej kranówki. Dodatkowo rozgrzewać ich będzie świąteczny barszcz przygotowany według tradycyjnej receptury.

A po dotarciu na Podzamcze wszyscy ujrzą zimową iluminację fontann. Pokazy odbędą się o pełnych godzinach: 16, 17, 18, 19 i 20. Piętnastominutowe spektakle będą w piątki, soboty i niedziele do 28 stycznia 2019 roku.  

Atrakcje uświetniające świąteczną iluminację będą trwać do godz. 19.30. /um/

Fot. Ewelina Lach, iluminacja 2016