Światowy Dzień Sprzątania na plaży Poniatówka

W sobotę 17 września odbędzie się wielka akcja sprzątania nad Wisłą. Na plaży Poniatówka Warszawscy Plażowi z rękawicami i workami na śmieci o godzinie 12.00 będą czekać na chętnych do pomocy.

World Clean-Up Day to cykliczna impreza realizowana od 2008 roku, obecnie odbywa się w 190 krajach na całym świecie. Zapoczątkowana w Estonii, kiedy po raz pierwszy zebrało się 50 tys. osób, by przez 5 godzin sprzątać śmieci na terenie całego kraju. Od tamtej pory projekt rósł, dołączały do niego kolejne państwa i stowarzyszenia, a do jego organizacji angażowało się coraz więcej wolontariuszy.

Co roku Dzień Sprzątania Świata przypada na trzeci weekend września. Miliony ludzi na całym świecie zbierają tony śmieci z lasów, plaż czy parków, które zatruwają i zanieczyszczają naturę, a które zostawiliśmy my – ludzkość. W zeszłym roku, mimo pandemii w akcje zaangażowało się już 13,5 miliona osób!

W Warszawie akcja Sprzątania Świata rozpocznie się w piątek – w warszawskiej oświacie. Uczniowie, przedszkolaki i pracownicy placówek oświatowych – blisko 50 tys. osób – ruszy w teren, by pomóc planecie. Do akcji włączyły się wszystkie warszawskie dzielnice.

Mieszkanki i mieszkańcy stolicy mogą zaangażować się w Światowy Dzień Sprzątania w sobotę nad Wisłą. Dołączyć mogą wszyscy: firmy, samorządy, organizacje i każda osoba, która ma ochotę zatroszczyć się o Ziemię. 

Jak zwykle, na najbardziej aktywnych uczestników czekają plakaty znanej graficzki Oli Jasionowskiej, a także vouchery na przejazdy od NextBike, zaproszenia na Nadwiślańską Równonoc 23 września oraz gadżety od Dzielnicy Wisła i Planet Heroes.

Na zakończenie wydarzenia o godz. 14.00 specjalną animację dla całej rodziny przygotowała Sinfonia Varsovia.

/um/ 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content