Szalał na Saskiej Kępie

Szalał na Saskiej Kępie

Strażnicy miejscy z Pragi Południe zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który zakłócał porządek. Mieszkaniec dzielnicy, który powiadomił mundurowych, twierdził, że mężczyzna był pijany. Okazało się jednak, że przyczyną zachowania 40-latka nie był alkohol!

To nie był alkohol!

Do zdarzenia doszło 4 listopada 2023 roku. Kwadrans po godz. 17. do strażników miejskich z VII Oddziału Terenowego dotarło zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który zakłócał spokój mieszkańcom domów przy ulicy Zwycięzców i ulicy Międzynarodowej. Zgodnie z przekazaną przez nich informacją 40-latek miał chodzić między blokami, głośno krzyczeć i rozrzucać swoje rzeczy.

Rzeczywiście, gdy funkcjonariusze Straży Pożarnej pojawili się na miejscu zdarzenia, zauważyli mężczyznę, który zachowywał się tak, jak donosili mieszkańcy. Na widok funkcjonariuszy rzucił się do ucieczki, ale został ujęty. Był bardzo pobudzony emocjonalnie, wymachiwał rękami, miał słowotok, ale mówił niezrozumiale.

Co było przyczyną jego zachowania? Mundurowi nie wyczuli zapachu alkoholu. W plecaku mężczyzna znaleźli natomiast dwie foliowe torebki. W jednej z nich znajdował się biały proszek, a w drugiej różowy. Testy narkotykowe wskazał, że były to metamfetamina i mefedron.

Mężczyzna został przewieziony do komendy rejonowej. Grozi mu kara za posiadanie nielegalnych środków odurzających.

Jakie są kary za posiadanie narkotyków?

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei posiadanie znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku.

Co ciekawe, spożywanie narkotyków nie jest karalne, karalne jest ich posiadanie. Czyli człowiekowi, który spożył narkotyki, które wcześniej posiadał nie grozi odpowiedzialność karna. Będzie ukarany, jeśli został zatrzymany przez służby jeszcze przed spożyciem narkotyków, będących w jego posiadaniu.

/JPN/

Źródło: Straż Miejska, adwokatsrocki.pl

Foto: Straż Miejskaerror: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content