Szkolenie mazowieckich Terytorialsów na Pradze

26 lutego 2022 r., w opuszczonym budynku przy ul. Kawęczyńskiej na warszawskiej Pradze, odbyły się ćwiczenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

W szkoleniu brało udział ponad 130 żołnierzy 54 batalionu lekkiej piechoty 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ćwiczona była tzw. czarna taktyka (walka z przeciwnikiem w przestrzeniach zamkniętych) oraz poruszanie się w terenie zurbanizowanym.  

W trakcie ćwiczeń zorganizowano punkty szkoleniowe związane ze specjalizacją żołnierzy. Posterunki obserwacyjne zostały rozstawione przez strzelców wyborowych. W warunkach gęstej zabudowy sprzęt testowali radiooperatorzy. Saperzy przygotowali punkty kontrolne ze stanowiskami m.in. dla moździerzy. Przywódcze umiejętności doskonalili oficerowie oraz podoficerowie. Każdy żołnierz brał także udział w kursie walki wręcz z wykorzystaniem broni etatowej. Ćwiczone były techniki obezwładniania napastników wyposażonych w niebezpieczne przedmioty. Zabezpieczenie terenu Golędzinowa oraz obserwacja terenu zakończyły się w niedzielę nad ranem.

Rejon prawobrzeżnej Warszawy, jak też powiat legionowski i wołomiński to Stały Rejon Odpowiedzialności (SRO) 54 batalionu z Zegrza. Żołnierze współpracują z Urzędem Dzielnicy Praga-Północ, a na potrzeby szkoleń wykorzystują budynek przy ul. Kawęczyńskiej. Ćwiczenia terytorialsów w SRO, to najlepsza metoda na poznanie rejonu działań. /jp/

Źródło: polska-zbrojna.pl
Foto: media.terytorialsi.wp.mil.pl/informacje 

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content