Tak się bawi Wesoła!

W sobotę, 15 września, mieszkańcy Wesołej i okolic muzycznie i zabawowo pożegnali odchodzące lato. Plenerowe imprezy kończące sezon odbywają się prawie w każdej dzielnicy. „Mieszkaniec” odwiedził Wesołą-Groszówkę, gdzie medialnie patronowaliśmy wydarzeniu „Babie lato w Wesołej”.

Impreza zgromadziła wielu widzów i uczestników. Na scenie występowały zespoły disco polo: Impuls, Mega Dance, a gwiazdą wieczoru był Weekend z Radkiem Liszewskim. Publika bawiła się wyśmienicie. Warto wspomnieć, że disco polo pierwszy raz zagościło w Wesołej na dużej, plenerowej imprezie. – Zapotrzebowanie na ten rodzaj muzyki wyszło nam z przeprowadzanych wśród mieszkańców ankiet – mówił naszemu reporterowi Edward Kalisz, dyrektor Domu Kultury „Wesoła”. – Co czwarty ankietowany chciał żebyśmy zaprosili zespoły disco polo.

„Babie Lato” miało charakter pikniku rodzinnego, więc wiele atrakcji skierowanych było do dzieci i młodzieży. – Przyjechaliśmy z Piotrusiem z Wołomina – mówi Agata Osińska. – I korzystając z ładnej pogody bardzo dobrze się bawimy. Widać, że Piotrusiowi dużo radości sprawiały gry przygotowane przez organizatorów.

– Fantastyczna atmosfera! – zadowolenia z imprezy nie krył wiceburmistrz Wesołej Marian Mahor.

– Takie imprezy są tutaj potrzebne – uważa Łukasz z Osiedla Plac Wojska Polskiego, który odwiedził Groszówkę razem z kolegami.

Olbrzymią frekwencją cieszył się duży ogródek gastronomiczny, gdzie m.in. można było schłodzić się tradycyjnych napojem wytwarzanym z chmielu. Wielu mieszkańców przyszło na imprezę ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, a jeden nawet z papugą.

Wręcz oblegane były dziecięce atrakcje, jak „dmuchańce” czy ścianka wspinaczkowa. Organizatorem imprezy był Dom Kultury „Wesoła” i tutejszy Ratusz.