Targówek: Pierwsza w mieście od 30 lat nowoczesna szkoła zawodowa już działa!

Kiedy dzisiaj patrzymy na nową siedzibę Zespołu Szkół nr 34 przy ul. Wysockiego 51, nikomu przez myśl nawet by nie przeszło, że kiedyś znajdowały się tu warsztaty mechaniczne. Nowoczesna i doskonale wyposażona placówka – taka jest pierwsza w stolicy od niemal 30 lat szkoła zawodowa na Targówku. 

Na 3,3 tys. m2 jest kilkanaście sal lekcyjnych. Są dwie pracownie fryzjerskie, stolarskie oraz budowlane, pracownia komputerowa, językowa, a także biblioteka. Wszędzie znajdują się projektory multimedialne albo interaktywne. Pracownie informatyczne i językowe mają oczywiście nowy sprzęt komputerowy. Uczniowie będą mogli korzystać z sali gimnastycznej o powierzchni prawie 300 metrów kw. Co istotne dla młodzieży – jest również nowocześnie wyposażona siłownia. Na zewnątrz boiska: do siatkówki i kosza.

Przy Wysockiego obecnie swoją siedzibę mają: Zespół Szkół nr 34 im. Mieszka I – m.in. Technikum nr 30, Branżowa Szkoła I stopnia nr 41 oraz Branżowa Szkoły II stopnia nr 1. W placówce uczy się ponad 500 uczniów. Młodzież z technikum kształci się w zakresie budownictwa, technologii drewna i usług fryzjerskich, a w szkole branżowej – montażu zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

/um/

  

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content