To droga, gdzie piesi ocierają się o jadące samochody… Mała Modlińska do pilnej przebudowy

Od długiego czasu mieszkańcy okolic ul. Modlińskiej na Żeraniu mówią o konieczności przebudowy tzw Małej Modlińskiej czyli wąskiej ulicy po której odbywa się ruch lokalny przy głównej arterii Białołęki. Jakiś czas temu plan modernizacji drogi już był, został jednak przełożony w czasie bez podania konkretnego terminu. Jak przysłowiowe grzyby po deszczu wyrastają kolejne bloki, przybywa mieszkańców, jest coraz bardziej niebezpiecznie, a sprawa przebudowy nadal tkwi w martwym punkcie. Dlatego powstała petycja do burmistrza Białołęki z apelem o przyspieszenie prac.

W ostatnim czasie powstały nowe osiedla przy ul. Modlińskiej przez co ruch pojazdów bardzo się zwiększył. Brak chodnika oraz zwężenie przy Wasbruku powoduje, że każdego dnia odcinek drogi staje się coraz niebezpieczniejszy szczególnie dla dzieci chodzących do szkoły oraz matek z wózkami.

Aby pojazdy mogły się minąć, muszą siebie nawzajem przepuścić co czasami nie jest proste. Zarówno kierujący pojazdami nie wiedzą co robić w danym momencie jak i piesi, którzy idą odcinkiem drogi. Za każdym razem, gdy auto przejeżdża – mija pieszych, którzy potrafią iść po dwóch stronach ulicy w odległości około pół metra od przejeżdżającego samochodu. Na tym odcinku piesi muszą się wręcz zatrzymywać i przepuszczać pojazdy, co jest absurdalne!

Czy naprawę trzeba tragedii aby remont odcinka został przyśpieszony?

Niebezpieczeństwo niesie za sobą również wyjazd na ul. Kasztanową. Skręcający w lewo mają problem z wyjazdem na ul. Modlińska, gdyż ograniczona jest widoczność z prawej strony przez krzaki oraz problemem są  piesi przechodzący na drugą stronę ulicy jak i wchodzący na ulicę od strony ul. Płochocińskiej. Do tej pory nie ma przejścia dla pieszych mimo, że po drugiej stronie jest chodnik! Zdjęcia obrazują aktualny fatalny stan drogi i niebezpieczne zwężenie gdzie piesi ocierają się o jadące samochody z obydwu stron.”

Petycję podpisać można TUTAJ:

Foto: Petycja dot. przebudowy ulicy Modlińskiej na odcinku ul. Przaśna – Kasztanowa

 

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 17 (833) ROK XXXII
Następne wydanie 28.09.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content