To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

Ostatni tydzień na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz projekt z Warszawy i oddaj swój głos. Zakup nowoczesnego wyposażenia w szpitalu Bródnowskim czy analogowe półkolonie rzemieślnicze to tylko część z 5 propozycji zgłoszonych przez mieszkańców. Głosowanie trwa tylko do 30 czerwca br.

W puli aż 174 projekty

Do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 329 projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Pozytywny wynik otrzymało 174 z nich, w tym 5 z Warszawy. To właśnie na nie mieszkańcy mogą oddać swój głos.

– To już trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza – zaznacza marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik (klub PSL). – Bardzo doceniamy zaangażowanie naszych mieszkańców, którzy zgłosili ponad 300 projektów. Finalnie do głosowania zakwalifikowały się aż 174 przedsięwzięcia. Na ich realizację przeznaczamy 25 mln zł. Jednak decyzję o tym, na co zostaną wykorzystane zostawiamy w rękach naszych mieszkańców. Jestem przekonany, że i tym razem nas nie zawiodą.

5 projektów z Warszawy

W Warszawie pozytywną ocenę otrzymało 5 projektów. Ich wartość to w sumie ponad 3,2 mln zł. Jak zaznacza przewodniczący sejmikowego klub radnych KO Krzysztof Strzałkowski, Budżet Obywatelski Mazowsza to instrument pozwalający mieszkańcom zdecydować w sposób bezpośredni, na co chcą przeznaczyć publiczne pieniądze. – To aż 25 mln zł i bardzo wiele wartościowych przedsięwzięć, na które mieszkańcy mogą oddać głos do końca czerwca. Szczególnie ważne są te z zakresu ochrony zdrowia. Myślę, że dwa lata pandemii pokazały nam jaką wagę należy przykładać do takich inwestycji. Zachęcam do głosowania, bo czasu zostało już niewiele.

Do 30 czerwca głosować można na jeden z poniższych projektów:

  1. Analogowe półkolonie rzemieślnicze dla małych i dużych (89 500 zł),
  2. Zakup nowoczesnego wyposażenia dla Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie (993 476 zł),
  3. Nasz hip hop festiwal (199 800 zł),
  4. Zakup karetek specjalistycznych wraz z wyposażeniem dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SP ZOZ w Warszawie (1 000 000 zł),
  5. Zakup ambulansów z wyposażeniem medycznym dla mieszkańców Warszawy (1 000 000 zł).

47 projektów ogólnowojewódzkich

Wśród pozytywnie ocenionych projektów znalazło się 47 o charakterze ogólnowojewódzkim. Ich wartość to w sumie ponad 19 mln zł. Wśród inicjatyw, które zostały poddane pod głosowanie mieszkańców znalazły się m.in.: obóz dla dzieci na Mazowszu, mazowiecki festiwal smaków, szkolenia z pierwszej pomocy, mobilne VR studio, warsztaty i wycieczki dla dzieci i młodzieży.

– Rozwój regionalny w dużej mierze zależy od inicjatywy mieszkańców, która w części odzwierciedlana jest w składanych do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza projektach. Zachęcam do głosowania bo to szansa na zmiany, których Państwo oczekujecie w swoich regionach lub w całym województwie – mówi radna województwa mazowieckiego Katarzyna Bornowska (klub KO).

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosować można na bom.mazovia.pl do 30 czerwca br. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2023 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł. Wszystkie projekty znajdują się na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Materiał promocyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Bieżący numer

Bieżący numer w .pdf

Nr 18 (834) ROK XXXII
Następne wydanie 12.10.2023

Najnowsze wiadomości

error: Zawartość chroniona prawem autorskim!! Dbamy o prawa: urzędów, instytucji, firm z nami współpracujących oraz własne. Potrzebujesz od nas informacji lub zdjęcia? Skontaktuj się redakcja@mieszkaniec.pl
Skip to content